Норвегія збирається декриміналізувати наркотики

Норвезький парламентНорвезький парламент

Останній звіт про наркотики в Норвегії показує, що в результаті вживання наркотичних препаратів загинули 266 осіб. Зараз більшість норвезького парламенту підтвердила історичні зміни, спрямовані на декриміналізацію наркотиків, повідомляє британське видання Independent.

Читайте також: «Українці в Норвегії»

За історичні зміни голосували консерватори, ліберали, Партія праці та Соціалістична лівиця. Заступник голови Комітету з охорони здоров’я Стортинґ Свін’юнг Стенсленд підкреслив, що йдеться не про легалізацію, а про декриміналізацію.

«Важливо підкреслити, що ми будемо не легалізувати марихуану та інші наркотики, а декриміналізувати, — підкреслив він. — Зміни займуть деякий час, але це означає переміну бачення: тих, хто має проблему зі зловживаннями психоактивними речовинами, слід розглядати як хворих, а не як злочинців».

Осло

Осло

Ніколас Вілкінсон, речник лівиці, зазначив, що метою парламенту є «припинити покарання людей, які борються з наркотиками, а замість цього надати їм допомогу та лікування».

Читайте також: «Міноборони Норвегії: У нас дуже непередбачуваний сусід на сході»

Нагадаємо, що Норвегія стане першою скандинавською державою, яка декриміналізує вживання наркотиків.

Якщо реформа набере чинності, відповідальність за політику в галузі наркотиків перейде до системи охорони здоров’я. Норвегія не приховує, що вона бере приклад з Португалії, яка в 2001 році стала першою країною в Європі, яка декриміналізувала наркотики.

Декриміналізація наркотиків в Норвегії є результатом Антинаркотичної програми, започаткованої в 2006 році, яка полягає в тому, щоб замінити ув’язнення на програми лікування наркозалежності в містах Берген та Осло.

Норвезький прапор

Норвезький прапор

Читайте також: «Норвегія витіснила Росію з газового ринку Литви»

Норвезькі дебати про наркотичну політику тривають вже кілька років. У 2014 році в справі легалізації зберігання наркотиків доповідав Генеральний прокурор Тоор-Аксель Буш. На думку прокурора, норвезька поліція, замість того, щоб зосередити увагу на споживачах наркотиків, повинна розглядати джерело наркотичної проблеми, якою є їх виробництво та продаж. Переслідувати наркоманів легше, ніж дилерів і виробників.

 

1 Comment on "Норвегія збирається декриміналізувати наркотики"

  1. Олександр | 22/12/2017 at 20:22 | Ответить

    Декриміналізація — перший крок до легалізації. Дуже показово — це проштовхують ліберали і ліваки.
    Лікувати наркоманів? А якщо наркоман не бажає лікуватися? По суті за гарними фразами приховується злий намір — припинити боротьбу з наркоманією, а з часом легалізувавши, посадити всю молодь на наркотики.
    Лібералам ніколи вірити не можна, завжди слід шукати приховану мету.

Leave a comment

Your email address will not be published.

**