Нобелівського лауреата позбавили усіх звань через звинувачення у расизмі

Джеймс УотсонДжеймс Уотсон

Науково-дослідна установа в Нью-Йорку, якою останні роки керував Джеймс Уотсон, лауреат Нобелівської премії за відкриття структури ДНК, позбавила цього 90-річного вченого всіх почесних звань після того, як заявив, що інтелект пов’язаний з расовим походженням.

Читайте також: «Згідно з останніми дослідженнями Земля поступово віддаляється від Сонця»

У заяві Cold Spring Harbour Laboratory підкреслюється, що цей центр «одностайно відкидає непідтверджені та легковажні особисті думки доктора Джеймса Д. Уотсона про пов’язання етнічності та генетики».

Джеймс Уотсон був одним з вчених (разом з Френсісом Кріком, Розаліндою Франклін та Морісом Уілкінсом), які в 1953 році відкрили подвійну спіраль ДНК. Через дев’ять років вони були удостоєні за це Нобелівської премії (не одержала її лише Франклін, яка померла у 1958 році).

ДНК

ДНК

У 2007 році в інтерв’ю «Sunday Times Magazine» цей американський дослідник припустив, що білі люди перевершують негрів інтелектом, і тому він бачить майбутнє Африки в похмурих кольорах. «Наша соціальна політика передбачає, що інтелект її мешканців подібний до нашого. Проте досвід показує, що це не так», — сказав він. Потім Уотсон пояснив, що хоча він особисто дуже хоче, щоб усі люди були однаково талановиті, але роботодавці, які працевлаштовують негрів, визнають, що такі надії не відповідають реальності.

Читайте також: «Науковці досліджують, чи можливі подорожі у часі»

Після того, як цитати з інтерв’ю були передруковані на титульній сторінці британської газети «The Independent», почалося загальне цькування вченого: Лондонський музей науки скасував лекцію, яку Уотсон збирався прочитати в його стінах. Американська асоціація вчених назвала скандальним те, що вчений «вирішив скористатися повагою, яку він мав, для пропагування особистих переконань, які є расистськими і суперечать науковим даним». Роботодавці Уотсона, керівництво лабораторії Cold Spring Harbor Laboratory, призупинили виконання науковцем своїх обов’язків.

«Sunday Times Magazine»

«Sunday Times Magazine»

Після цього Джеймс Уотсон був вимушений відмовитись від своїх слів.

Читайте також: «Супутникові спостереження дають перші прямі докази відновлення озонового шару Землі»

Проте в останньому документі PBS «American Masters: Decoding Watson» вчений повертається до своїх тверджень і підкреслює, що «в тестах IQ існує різниця між середнім результатом африканців та європейців» і причиною називає гени.

 

Be the first to comment on "Нобелівського лауреата позбавили усіх звань через звинувачення у расизмі"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**