Нелегальна деревина з України надходить на європейські ринки

Вирубка українських лісів триваєВирубка українських лісів триває

Як пише інтернет-портал intellinews.com, деревина з України, яка була зібрана або продана незаконно, загрожує затопити європейські ринки. Про це йдеться в дослідженні, проведеному британською неприбутковою організацією Earthsight та опублікованому 14 липня.

Читайте також: «У розслідуванні корупції часів Януковича нема прогресу»

Європейський Союз є найбільшим експортером українського деревини, що становить 70% від загального обсягу. Закупівлі деревини в ЄС стрімко зростають, сягнувши 1 млрд євро в 2017 році.

Проте дослідження вказує, що частка деревини, яка виробляється українськими державними підприємствами (нині 40%), незаконно скорочується через зловживання лазівкою, що дозволяє рубати дерева, щоб запобігти поширенню захворювань, пишеться в дослідженні.

«Закупівлею цієї деревини в ЄС займається низка фірм, власники яких належать до найбагатших людей Європи», — пише Earthsight. Незважаючи на те, що самі вони не були офіційно звинувачені у правопорушенні, Earthsight виявив, що деякі з цих компаній згадуються в ході триваючих кримінальних розслідувань щодо посадових осіб в Україні.

intellinews.com

intellinews.com

Продукція згаданих компаній продається в таких мережах роздрібної торгівлі, як британська «Homebase», німецька «Obi» та шведська «Ikea», а папір HP реалізується у філіях «Staples».

«Щоб запобігти незаконним вирубкам за кордоном, у Євросоюзі було прийнято закон, який зобов’язує імпортерів проводити належну перевірку для забезпечення легалізації деревини, яку вони купують», — підкреслює Earthsight. У дослідженні зазначається, що цей закон не застосовується, в чому винні уряди країн ЄС, котрі межують з Україною, включаючи Румунію та Польщу».

Читайте також: «Через пожежі у світі не залишилося гігантських лісів»

Що стосується пожежної охорони, то в Євросоюзі нею займається Лісова наглядова рада (FSC), яка стверджує, що може гарантувати відповідність деревини за допомогою незалежних перевірок, проте в звіті Earthsight стверджується, «що сумнівна українська деревина неодноразово отримувала штамп FSC».

Проти деяких провідних лісгоспів в Україні ведуться кримінальні розслідування, пов’язані із систематичною незаконною вирубкою та експортом деревини.

Earthsight

Earthsight

Колишнього голову Державного агентства лісових ресурсів України Віктор Сівеця (під час президентства Віктора Януковича) звинувачують в тому, що він отримав понад €30 млн незаконних відкатів на швейцарські банківські рахунки від зарубіжних покупців в обмін на доступ до дешевої деревини.

Читайте також: «Freedom House: Україна має показати прогрес у боротьбі з корупцією»

Платежі перераховували через британські фірми з власниками, зареєстрованими в офшорах, таких як Панама. «Earthsight з’ясував, що така висока корупція продовжилась і при його наступниках», — сказано в дослідженні.

Be the first to comment on "Нелегальна деревина з України надходить на європейські ринки"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**