На Іберійському півострові продають цілі села

Іспанія та ПортугаліяІспанія та Португалія

У Іспанії та Португалії пропонуються до продажу десятки сіл. Часто в їх купівлі бувають зацікавлені іноземні відпочивальники. Останнім часом таких сіл та бажаючих їх купувати стає дедалі більше.

Читайте також: «Іспанія оголосила Фірташа у міжнародний розшук – DW»

З одного боку, в результаті економічної кризи посилюється міграція з провінції жителів Іспанії та Португалії, з іншого боку, ціни на нерухомість впали і підвищився інтерес серед іноземців, які купують будинки та землю.

Піренейський півострів на даний час є одним з найбільш відвідуваних місць туристами і не тільки європейцями. Іспанія та Португалія привертають до себе клієнтів модних колись туристичних країн, таких як Туніс, Туреччина та Єгипет. Оскільки через політичну дестабілізацію та тероризм туди їдуть дедалі менше людей.

Згідно зі статистикою, рекордні результати були зафіксовані минулого року як в Іспанії (82 млн іноземних туристів), так і в Португалії (21 млн).

До того ж багато британських підприємців бояться негативних наслідків Brexit для бізнесової діяльності в Євросоюзі, тому вони вважають за краще переїхати до Іспанії або Португалії. Вони зазвичай обирають туристичний регіон Алгарве, Андалусію, Балеарські острови або Канарські острови.

Андалусія

Андалусія

За оцінками, є вже кілька десятків сіл, виставлених на продаж в Іспанії та Португалії.

Читайте також: «Чи залишиться Іспанія єдиною державою?»

Наприклад, в Галіції на північному заході Іспанії покинуте село з шістьма фермами можна придбати за $84 тис. євро.

Селище з 75 будівлями пропонується біля Бургоса за 425 тис. євро. Деякі будинки, виставлені на продаж, вимагають повного оновлення.

В Астурії Мануел Ніето пропонує село Ліндес, яке він успадкував від своїх предків. Покупець, який заплатить за нього 2,8 млн євро стане власником полів, лісів, занедбаної церкви та кладовища разом з будинками (загалом 772 га).

«Деякі будинки повністю зруйнувалися, але інвестиції в них можуть повернутися потенційному покупцеві, якщо він розвиватиме там туристичну базу», — зазначив власник.

У січні уряд Іспанії заявив, що більшості муніципалітетів в країні загрожує ліквідація внаслідок скорочення населення. У 61,3% з усіх 8125 муніципалітетів вже мешкає менше 1000 осіб.

Балеарські острови

Балеарські острови

Читайте також: «ЄС запровадить санкції проти Іспанії та Португалії»

За оцінками, у 17 провінціях Іспанії частка муніципалітетів з населенням менше 1000 осіб вже перевищує 70%. Серед них домінують провінцій центральної і північно-східної частини країни, зокрема, Сорія, Бургос, Авіла, Сеговія, Вальядолід, Паленсія, Ла-Ріоха, Теруель і Сарагоса.

Be the first to comment on "На Іберійському півострові продають цілі села"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**