На Іберійському півострові не вистачає питної води

Іспанія та ПортугаліяІспанія та Португалія

Нинішньої зими рівень води у ріках і водоймах Іспанії та Португалії залишається надзвичайно низьким, незважаючи на деяку кількість опадів від початку грудня. Міста та селища на північний захід від Піренейського півострова мають запаси питної води лише до Різдва.

Читайте також: «Економічно Західна та Східна Європа повільно наближаються одна до одної»

Через нестачу води місцеві органи влади в Іспанії та Португалії звернулися до урядів цих країн.

У Іспанії найбільш постраждалим від засухи регіоном є Галісія, де дощу не було кілька місяців. Найбільше місто цього регіону Віго має запаси питної води лише до кінця грудня.

«Водозабірники, які забезпечують місто водою, повністю висохнуть впродовж 75 днів, але води, придатної для пиття у Віго вистачить максимум 18 днів», — сказав представник муніципальної служби Aqualia, відповідальної за функціонування водопровідної мережі в регіоні.

Тим часом місцеві органи влади виявили, що протягом кількох днів у водопровідних кранах в місті Віго тече мутна вода з високим вмістом заліза.

Віго

Віго

На півночі Португалії також спостерігається нестача води. На початку грудня там пройшли дощі, але їх не вистачало, щоб поповнити дефіцит води, який найбільш відчутний у місті Візеу, де, на думку місцевих чиновників, питної води вистачить лише до Різдва.

Читайте також: «ЄС запровадить санкції проти Іспанії та Португалії»

Як заявили представники місцевих органів влади, вода до сусіднього з Візеу міста Фагільде ​​переважно доставляється транспортними засобами з інших частин країни. Вода перевозиться 27 автоцистернами, які здійснюють понад 110 поїздок на день.

Наприкінці листопада міністр охорони навколишнього середовища Португалії Жоао Матос Фернандес підтвердив, що масштаби засухи є рекордними. Він оголосив, що найближчим часом уряд відправить допомогу муніципалітетам у сільськогосподарському регіоні Алентежу, яка складатиме понад 40 мільйонів євро. Представник уряду також заявив про можливість підвищення цін на воду в країні. Проте він запевнив, що цього року нові тарифи не будуть запроваджені.

Візеу

Візеу

Читайте також: «Українці в Португалії»

Згідно з оцінками Португальського інституту моря та атмосфери (IPMA), рекордну засуху спричинило значне підвищення температури повітря у період з вересня до листопаду поточного року.

Be the first to comment on "На Іберійському півострові не вистачає питної води"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**