На єврозону очікують проблеми

ЄврозонаЄврозона

Економіка єврозони почувається дедалі гірше. Її паралізує криза в промисловому секторі, що поглиблюється.

Читайте також: «Єврокомісія пропонує виділити 30 млн євро на порятунок єврозони»

Низький рівень води в Рейні, що належить до основних європейських транспортних шляхів, був минулого літа одним із розпалювачів кризи в промисловості. Тепер проблема повторюється. Внаслідок постійної спеки та невеликих опадів знову з’являються обмеження у переміщенні барж.

Компанії, опитані IHS Markit, серед інших повідомили про падіння вартості нових замовлень, при цьому кількість експортних замовлень скорочуються найшвидше за десятиліття. У результаті промислові компанії зафіксували найбільше від червня 2009 року падіння виробництва. Це підштовхнуло їх до наймасштабнішого за сім років скорочення зайнятості.

Євро

Євро

Тим часом, як підказують PMI (показники, засновані на опитуванні керівників ділової логістики), економічна ситуація в галузі єврозони є найслабшою за майже сім років. Епіцентром кризи є Німеччина. Там промисловий PMI опинився на найнижчому рівні з липня 2012 року — 43,1 бала. У червні він становив 45 балів.

Читайте також: «Південна Італія зазнала гіршої економічної кризи, ніж Греція»

Досі економіка єврозони перебувала на пікові росту завдяки сильному внутрішньому попиту, що виявився, серед іншого, у гарному стані сектора послуг. У липні в цьому секторі PMI незначно впав, до 53,3 балла з 53,6 балла в червні.  Наразі вся економіка єврозони все ще зростає, оскільки в розвинених країнах частка промисловості у ВВП зазвичай невелика. Проте уповільнення промисловості значне, і рано чи пізно воно може мати наслідки і для більш стабільних секторів.

Be the first to comment on "На єврозону очікують проблеми"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**