На Філіппінах тривають сутички армії з ісламістами

Мапа ФіліппінМапа Філіппін

Загалом за цей час загинуло 11 солдатів філіппінської армії та 31 бойовик.

Читайте також: «Перспективи стосунків США та Китаю за президентства Трампа»

Шестеро вбитих бойовиків на Філіппінах під час боїв у місті Мараві, яке захопило та утримувало ісламістське угруповання протягом трьох днів,  були громадянами Індонезії та Малайзії. Про це заявив генеральний манільський соліситор у п’ятницю, 26 травня, визнавши, що сторонні групи співпрацюють з місцевими ісламськими угрупованнями.

Так, від вівторка, 23 травня, філіппінська армія намагається позбутися повстанців угруповання Мауте, які відносяться до бойовиків Ісламської Держави, в місті Мараві.

Для боротьби з повстанцями Філіппіни розгорнули бойові вертольоти і спеціальні сили. Бойовики осадили місто з 200 тисячами людей. Внаслідок конфлікту загалом загинуло 11 солдатів та 31 бойовик.

«Раніше це була лише місцева терористична група. Але тепер вони підписалися на ідеологію Ісламської Держави, — сказав на прес-конференції заступник міністра юстиції Хосе Каліда.

Дутерте

Родріго Дутерте

За словами чиновника, вони хочуть впровадити на острові Мінданау, де розташоване місто Мараві, халіфат.

Своєю чергою, президент Філіппін Родріго Дутерте у вівторок, 23 травня, запровадив військовий стан на острові Мінданао, другому за розмірами острові у країні, щоб зупинити поширення радикального ісламу. Він також заявив, що Ісламська Держава хоче встановити своє правління на півдні країни, і Філіппіни перебувають у небезпеці «зараження».

Читайте також: «Президент Філіппін запровадив в країні воєнний стан»

Також заступник міністра юстиції Хосе Каліда заявив, що угруповання Мауте та Ісламська Держава хочуть створити «провінцію ІД» у Мінданао, і уряд не був єдиною метою їхньої агресії. Так, за його словами, християни або мусульмани також можуть стати їхніми мішенями.

Зазначимо, угруповання Мауте є жорстоким, утім маловідомим. Воно є хитрим противником військових у країні. Так, минулого року це угруповання звинуватили у вибуху в рідному місте Дутерте у Давао, у результаті якого загинули 14 осіб, а ще десятки були поранені.

Підняття Мауте непокоїть Дутерте, який сам походить з острова Мінданао. Так, він стривожений перспективою того, що повстанці можуть допомогти Ісламській Державі встановити свою присутність у нестабільному регіоні, який нараховує 22 мільйони людей.

Маніла

Маніла

У вівторок, 23 травня, армія Філіппінів влаштувала рейд, спрямований на захоплення Існілона Хапілона, лідера радикальної фракції іншої групи бойовиків, Абу Сайяф. Уряд каже, що Хапілон був ключовою фігурою для Ісламської Держави на Філіппінах і співпрацює з лідерами Мауте.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що президент Філіппін Родріго Дутерте перервав візит в Росію через бойовиків «ІД». Літак з президентом вилетів з Москви у вівторок ввечері замість п’ятниці, як передбачалося раніше.

Читайте також: «Влада Філіппін створила таємні загони поліцейських для вбивства наркоторговців»

 

 

Be the first to comment on "На Філіппінах тривають сутички армії з ісламістами"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**