На Філіппінах виявлено кам’яні знаряддя, яким 700 тис. років

Виявлені кам’яні знаряддяВиявлені кам’яні знаряддя

Нещодавнє виявлення кам’яних та інших знарядь доводить, що гомініни — наші далекі предки з’явилися у Південно-Східній Азії на сотні тисяч років раніше, ніж це вважалося дотепер.

Читайте також: «Англійські археологи знайшли дуже дивне середньовічне поховання»

На Філіппінах було знайдено 57 кам’яних інструментів і майже повний скелет носорога, якого було вбито 709 000 років тому.

Попереднім найдавнішим доказом перебування гомінінів в регіоні була невелика кістка ноги, знайдена на північному острові Лусон в печері Кальяо, яка налічує лише  67 000 років.

Знайдені прадавні інструменті складаються з 49 кам’яних пластівців із гострими краями, шістьох сердечників — каміння, з якого були зроблені пластівці та двох каменів, які виконували функцію молотка. Крім того, на місці було знайдено скупчення скелетів: стегодону, коричневого оленя, прісноводної черепахи та варана.

Скелет носорога дуже цікавий. Кілька кісток мали ознаки забивання, і плечова кістка, здається, були пробита кам’яним молотком, можливо, щоб отримати доступ до кісткового мозку всередині.

Гомінін

Гомінін

Інструменти були зроблені не людьми, але їх близькими родичами. Найстаріше свідчення про Homo sapiens має приблизно 300 000 років. Нові знахідки означають, що вчені повинні переглянути, як люди та гомініни розселялися по Південно-Східній Азії.

Читайте також: «Шведські археологи досліджують місце загадкової кривавої різанини V ст.»

Археолог Герріт ван ден Берг з Університету Вуллонгонгу в Австралії стверджує, що гомініни, найімовірніше, заселяли регіон кількома хвилями протягом тисячоліть.

Він також вважає, що вони, ймовірно, подорожували з півночі на південь з Китаю та Тайваню, а не із заходу на схід з Борнео або Палавану через Індонезію.

Врешті-решт, ця міграція могла досягти індонезійського острова Флорес, де сформувався Homo floresiensis, який за свій маленький зріст одержав назву «хоббіт».

Філіппіни

Філіппіни

Свідчення про гомінінів, яким 700 000 років, було знайдено на індонезійському острові Ява. Крім того, залишки предків Homo floresiensis були виявлені на Флорес приблизно в той же час. Обидві ці знахідки узгоджуються з новою гіпотезою міграції.

Раніше вважалося, що у гомінінів не було човнів, тому вони не могли пересуватися по воді, щоб добратися до Лузону та групи островів  Уолласе, відокремлених від материкової Австралії та Азії глибоким океаном.

Читайте також: «Вчені створили супердеревину, здатну замінити сталь»

Дослідження було опубліковано в журналі Nature.

Be the first to comment on "На Філіппінах виявлено кам’яні знаряддя, яким 700 тис. років"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**