На Україну чекає нова хвиля переселенців

ПереселенціПереселенці

Тисячі працівників українських підприємств, захоплених на непідконтрольних територіях Донбасу, звільняються.

Читайте також: «У СБУ розповіли, як катували бійців АТО у полоні»

За даними українського міністерства соціальної політики, від початку цивільної блокади Донбасу кількість вимушених переселенців в Україні скоротилась майже на три відсотки — до 1,6 мільйона осіб станом на 27 березня.

Проте, за словами Олександри Дворецької, координаторки юридичного напрямку благодійної організації «Схід-SOS», така статистика відображає, радше, чистку офіційного реєстру, ніж реальні тенденцій міграції.

Адже щоденні звіти Державної прикордонної служби та інформація громадських активістів, навпаки, свідчать про збільшення кількості осіб, які перетинають лінію розмежування, у півтора-два рази порівняно з кінцем січня цього року. «Це, звісно, частково пов’язане з сезонним фактором, і ми точно не знаємо, яка кількість цих людей виїжджає з самопроголошених «республік» надовго, однак сукупність подій останніх тижнів цілком може призвести до збільшення кількості переселенців», — пояснює Дворецька.

Головним тривожним фактором, за словами правозахисників, стала фактична «націоналізація» сепаратистами підприємств, які до початку березня працювали на непідконтрольних територіях за українськими законами.

Шахта

Шахта

Усі шахтарі у Ровеньках, Свердловську та інших містах були звільнені в один день — 15 березня.

Читайте також: «Сепаратисти «націоналізували» українські підприємства в ОРДЛО»

Звільнені робітники не можуть претендувати на допомогу по безробіттю, втрачають безперервний стаж, залишаються взагалі поза правовим полем.

Відтік кваліфікованих кадрів з «республік» може паралізувати промисловість непідконтрольних територій протягом наступних двох-трьох місяців, зазначають експерти. До того ж захоплені підприємства вже стикнулися з труднощами при реалізації продукції. І «ДТЕК», і «Метінвест» уже заявляли офіційно, що переслідуватимуть у судах всіх, хто купуватиме вугілля чи метал з втрачених компаніями активів. «А якщо сепаратисти не зможуть реалізувати продукцію, то не матимуть грошей на зарплати. Тоді робітники зрозуміють, що з цією «націоналізацією» їх просто кинули», — стверджує керівництво «ДТЕК».

Бойовики

Бойовики

Затримка зарплат чи навіть повне зупинення підприємств може спричинити в регіоні серйозні соціальні проблеми ще до початку літа, прогнозують експерти. «Найбільш ймовірно, ми отримаємо нову хвилю переселенців, котрі тікатимуть не від безпосередньо бойових дій, а від злиднів, — вважає Сергій Біленький».

Читайте також: «У Харкові сепаратистів звільняють з-під варти»

Be the first to comment on "На Україну чекає нова хвиля переселенців"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**