На Сонці зафіксовано вибух, якого раніше ніколи не бачили

Вибух на СонціВибух на Сонці

Американське космічне агентство відзначило на поверхні нашої зірки новий тип магнітного вибуху. Вчені дискутували про нього ще 15 років тому, але лише тепер він був зафіксований.

Читайте також: «Телескоп у Канаді зареєстрував таємничий сигнал, надісланий з глибокого космосу»

Обсерваторія сонячної динаміки NASA зафіксувала дотепер невідомий магнітний вибух.

Як це сталося? У верхніх шарах сонячної атмосфери утворилася велика петля матерії, звана протуберанцем, яка була спровокована виверженням на поверхні Сонця. Вона почала опадати на поверхню зірки. Однак, перш ніж впасти, протуберанець потрапив на лінію магнітного поля, що спричинило черговий вибух.

Телескоп CHIME

Телескоп CHIME

Читайте також: «Трамп оголосив про створення підрозділу для захисту інтересів США в космосі»

Раніше вчені вже спостерігали такі стрімкі зміни в розташуванні ліній магнітного поля. Цей процес відомий як магнітна реконексія. Однак дотепер астрономи не спостерігали явища, яке б викликало виверження поблизу.

Розривання та з’єднання ліній магнітного поля (або магнітне відновлення), що відзначалося до цього часу, були «спонтанними». Нове явище отримало назву «примусової реконексії» (англ. forced reconnection).

Супутник

Супутник

Читайте також: «Шпигунство в космосі. Росіяни підслуховували французів»

Результати спостережень були опубліковані в науковому журналі «The Astrophysical Journal». Спостереження підтвердили те, про що вчені лише теоретизували протягом десятка років. Тепер воно може допомогти зрозуміти явища, що відбуваються в атмосфері Сонця, передбачити космічну погоду та здійснити прорив у лабораторних експериментах з плазмою.

Be the first to comment on "На Сонці зафіксовано вибух, якого раніше ніколи не бачили"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**