На сирійських територіях, які перебували під окупацією Ісламської Держави, мусульмани переходять у християнство

NBC NewsNBC News

«Якщо Iсламська Держава репрезентує іслам, то я більше не хочу бути мусульманином», — говорить 23-річний Фархад Ясім з Кобані, міста на сирійсько-турецькому кордоні, яке раніше контролювалося ІД. NBC News повідомляє, що після падіння режиму джихадистів багато мусульман з Кобані переходять до християнства.

Читайте також: «Кремль звинувачує США в причетності до нападу на військову базу Хмеймім в Сирії»

Нещодавно в Кобані було відкрито християнську церкву — першу в цьому місті за останні десятиліття.

«Бог ісламу не є моїм Богом», — говорить 23-річний Ясім, який жив у Кобані, коли місто контролювалося ІД.

38-річний Омар, який керує протестантською церквою в Кобані, каже, що навіть за правління президента Башара Асада не згадувалося про навернення до християнства, а під керівництвом ІД за це загрожувала смерть. Тепер же багато сирійців відчувають «відкритість для християнства», — говорить співрозмовник NBC News.

Омар додає, що багато людей охрещаються через те, що ІД зробило з ними та їхніми родинами. «Ніхто не змушує їх до навернення. Нашою зброєю є молитва, поширення духа любові, братерства і терпимості», — підкреслює він.

Зруйнована Сирія

Зруйнована Сирія

У даний час в Сирії нараховується лише біля 4,6% християн. 700 тис. християн втекли з цієї країни після початку громадянської війни 2011 року.

Читайте також: «Сирія перебуває за крок від війни усіх з усіма»

Ясім, з яким розмовляло ВВС, перейшов на християнство ще рік тому. Він говорить, що ІД ув’язнила його на півроку в 2016 році після того, як джихадисти виявили, що він «не знав основ ісламу». У в’язниці його катували та змушувати читати Коран.

«Після того як я побачив їх жорстокість, то почав сумніватися у своїй вірі», — сказав Ясім. Тому після відкриття церкви в Кобані він пішов туди, щоб побачити, що таке християнство.

«У мене не зайняло багато часу, щоб зрозуміти, що християнство — це релігія, яку я шукав», — говорить він.

Ясім навернувся до християнства, незважаючи на те, що його родина через це розірвала з ним усі стосунки.

Мапа Сирії

Мапа Сирії

47-річний фермер Фірас каже, що перейшов на християнство після того, як пережив правління ІД. «Після молитви вони виходили з мечеті, щоб тероризувати людей, — каже він. — Я бачив чоловіків та підлітків, яких хльостали за куріння сигарет. Це такий їхній іслам».

Читайте також: «У Сирії скоро впаде останній бастіон Ісламської Держави»

«Якщо небо було б створено для ІД з їхніми переконаннями, то я б краще волів потрапити до пекла», — підсумовує Фірас.

 

 

Be the first to comment on "На сирійських територіях, які перебували під окупацією Ісламської Держави, мусульмани переходять у християнство"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**