На нас чекає «кліматичний апартеїд»? Звіт експерта ООН

Спека, викликана глобальним потеплінням понад 10 разів ставила рекорд в різних частинах ЄвропиСпека, викликана глобальним потеплінням понад 10 разів ставила рекорд в різних частинах Європи

Світ стає все більше схильним до «кліматичного апартеїду», при якому багаті платитимуть за втечу від спеки та інші наслідки глобального потепління, а решта світу постраждає, — говорить експерт ООН з прав людини в спеціальному звіті. Звіт про кліматичні зміни та бідність буде офіційно представлено у п’ятницю в Женеві. Про це пише британський журнал Guardian.

Читайте також: «Кліматичні зміни сприяють посиленому розмноженню комарів та кліщів»

Філіп Алстон, доповідач ООН з питань бідності та прав людини, сказав, що глобальне потепління, ймовірно, не тільки знищить основні права сотень мільйонів людей на життя, доступ до води, продовольства та житла, але також вплине на демократію та верховенство права, — читаємо у Guardian.

Алстон критикує «явно неадекватні» кроки, вжиті ООН, а також окремими державами та неурядовими організаціями. Ці кроки, на його думку, є «абсолютно непропорційними масштабам загрози». Права людини, можливо, не переживуть майбутніх потрясінь, а міжнародні договори з клімату виявилися неефективними, згідно з доповіддю.

Гарячі місяці вже перестали бути рідкісними в нашому кліматі

Гарячі місяці вже перестали бути рідкісними в нашому кліматі

Тези, включені до звіту, показують, що кліматична криза матиме найбільший вплив на людей, які живуть у бідності, і багато людей втратять доступ до якісної їжі та води. «Кліматичні зміни загрожують відкатом назад на 50 років в розвитку, у діяльності, спрямованій на зниження рівня бідності та в досягненнях у сфері здоров’я», — сказав Алстон. Країни, що розвиваються, повинні нести приблизно 75% витрат на відвернення кліматичної кризи.

Читайте також: «Спека в Європі — дуже виразний сигнал щодо кліматичних змін»

Згідно з доповіддю Алстона, на карту поставлено «демократію і верховенство права, а також широке коло цивільних та політичних прав». «Ризик суспільної незадоволеності та зростання нерівності може викликати тертя між різними державами та націями», — читаємо ми.

 

Be the first to comment on "На нас чекає «кліматичний апартеїд»? Звіт експерта ООН"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**