На Міжнародній космічній станції науковці виявили небезпечну бактерію

На борту МКСНа борту МКС

Дослідники виявили на Міжнародній космічній станції (МКС) штам бактерії, котру знаходять в лікарнях на Землі і яка може викликати хвороби.

Читайте також: «Космічний зонд, запущений в далекий космос 40 років тому функціонує нормально»

Дослідження Лабораторії реактивного руху (NASA) у Каліфорнії показало, що у зразках, взятих з туалету на вокзалі та деяких спортивних снарядів у березні 2015 року, виявлено п’ять штамів бактерії Enterobacter.

Порівнюючи зразки на МКС та 1 291 геном Enterobacter на Землі, команда змогла визначити, які види, що існують, можуть викликати проблеми зі здоров’ям. Висновки були опубліковані в BMC Microbiology.

«Ми виявили, що геноми п’яти штамів Enterobacter на МКС були генетично найбільш схожі з трьома штами, які були виявлені на Землі», — говорить автор дослідження д-р Кастурі Віненашваран.

«Ці три штами належать до одного виду бактерій, який називається Enterobacter bugandensis, котрий, як було встановлено, спричинив захворювання у новонароджених та пацієнтів з ослабленим імунітетом, які переували у трьох різних лікарнях (у східній Африці, у штаті Вашингтон та в штаті Колорадо)».

NASA

NASA

Читайте також: «У астронавта, який провів рік у космосі змінилося ДНК»

Порівнюючи штами на МКС з тими, що були виявлені на Землі, дослідники також прагнули з’ясувати, чи проявляли земні зразки ознаки антимікробної резистентності. І вони виявили, що вищезазначені штами демонструють стійкість до багатьох ліків, що може спричинити певні проблеми.

«Ці види можуть потенційно стати загрозою для здоров’я членів майбутніх місій, — зазначив провідний автор дослідження д-р Нітін Сінгх. — Проте важливо зрозуміти, що штами, виявлені на МКС, не були вірулентними, а це означає, що вони не становили безпосередньої загрози здоров’ю людей, але все одно підлягають досліжденню».

Хоча штами бактерії не становлять безпосередньої небезпеки для людей на борту, проте дослідники вважають, що є 79% вірогідності, що вони можуть викликати хвороби. Однак необхідні подальші дослідження, щоб з’ясувати, як умови на МКС, в тому числі мікрогравітація, впливають на бактерію.

Бактерії

Бактерії

Читайте також: «Майбутні астронавти споживатимуть їжу з власних відходів організму»

Це не перший раз, коли мова йде про бактерії на МКС. Дослідники вже використовували інструменти на борту станції для виявлення мікробів у космосі. Минулого року астронавти стверджували, що знайшли бактерії, що живуть за межами станції, хоча пізніше було доведено, що їх переносив космічний апарат.

Be the first to comment on "На Міжнародній космічній станції науковці виявили небезпечну бактерію"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**