На кордоні Грузії та Азербайджану трапився інцидент

Давид-ГареджіДавид-Гареджі

Посол Грузії був викликаний до Міністерства закордонних справ Азербайджану для надання пояснень щодо інциденту, який відбувся біля монастирського комплексу Давид-Гареджі, повідомляють ЗМІ. Частина комплексу знаходиться в Кахетії на сході Грузії, а частина — в Азербайджані.

Читайте також: «На Кавказі відбуваються паралельні навчання країн НАТО та Росії»

«Посол Грузії був викликаний до Міністерства закордонних справ Азербайджану у зв’язку з порушенням державного кордону Азербайджану групою людей з Грузії 15 липня, їхнім нападом на азербайджанську прикордонну службу і образами прикордонників (…)», — сказав міністр закордонних справ Азербайджану, пише веб-сайт «Кавказскій узєл». Баку очікує, що Тбілісі розслідує інцидент і притягне винних до відповідальності.

«Ми з жалем відзначаємо, що подібні дії суперечать духу стратегічного партнерства між Азербайджаном та Грузією, ми їх оцінюємо як підбурювання, спрямоване на провокування конфронтації між двома країнами», — підкреслюється в заяві.

Прапор Грузії

Прапор Грузії

Місцеві ЗМІ повідомляють, що відбувся конфлікт між місцевими мешканцями та прикордонниками. Азербайджанські прикордонники винесли ікони з монастиря Удабно і передали їх представникам грузинського духовенства. На порталі «Новості Грузії» говориться, що прикордонники винесли ікони з храму, оскільки було визнано, що монастир розташований на території Азербайджану.

Читайте також: «Експерт пояснив, чому Грузія отримала безвіз раніше України»

Міністерство закордонних справ Грузії, як продовжує портал «Кавказскій узєл», назвало це «невеликим інцидентом» між азербайджанськими прикордонниками і мешканцями прикордонних територій Грузії. Було запевнено, що ситуація на кордоні залишається спокійною. Портал «Ехо Кавказа» повідомляє, що Міністерство закордонних справ у Тбілісі звернулося до жителів та громадських активістів з проханням дозволити двосторонній раді з розмежування продовжувати свою діяльність у спокійній атмосфері.

Тбілісі

Тбілісі

«Ехо Кавказа» пише, що наприкінці квітня з’явилася інформація, що азербайджанські прикордонники обмежили доступ до комплексу монастирів. У свою чергу «Кавказскій узєл» повідомляє, що ситуація на території комплексу погіршилася після початку будівництва дороги в цьому районі. Наприкінці травня декілька сотень жителів Грузії взяли участь у марші, вимагаючи відкритих переговорів з азербайджанською стороною щодо демаркації кордону на території комплексу.

Читайте також: «ЄС скасував візи для Грузії. Що далі?»

У лютому, під час візиту до Азербайджану, президент Грузії Саломе Зурабішвілі оголосила, що проблема кордону буде вирішена до кінця року.

 

 

 

Be the first to comment on "На кордоні Грузії та Азербайджану трапився інцидент"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**