На киргизько-таджицькому кордоні сутички: є вбиті та поранені

Мапа КиргизіїМапа Киргизії

Двоє людей загинули і ще декілька були поранені під час триваючих від середи сутичках в Баткенській області Киргизії, біля кордону з таджицьким ексклавом. Конфлікт був викликаний будівництвом дороги на киргизькому боці спірної території.

Читайте також: «У Киргизстані затримали спільника пранкерів, які телефонували Порошенку»

Представник Міністерства внутрішніх справ Таджикистану повідомив Радіо «Вільна Європа», що одна людина з таджицького ексклава Ворух у Ферганській долині була вбита пострілом з пістолету в четвер, і ще два таджики були госпіталізовані з вогнепальними пораненнями. Днем раніше на тому ж місці також загинув мешканець таджицького села. Загалом під час сутичок у середу було поранено 11 таджиків.

Міністерство охорони здоров’я Киргизстану проінформувало, що під час стрілянини у четвер був поранений киргизький поліцейський, і ще один киргиз зазнав поранень у середу.

Таджикистан

Таджикистан

У прес-службі президента Киргизії Сооронбая Жеенбекова повідомили, що Жеенбеков та президент Таджикистану Емомалі Рахмон під час телефонної розмови у четвер дійшли порозуміння про подальші переговори щодо врегулювання кордонів між двома країнами та про початок спільного розслідування сутичок на кордоні.

Читайте також: «Таджицький бомбардувальник скинув бомби на афганське місто, є жертви»

«Ситуація на кордоні залишається складною», — зазначили на таджицькій митниці. Агентство «Рейтерс», пославшись на представника місцевої влади, повідомило, що кілька сотень жінок і дітей були евакуйовані з одного з сіл, прилеглих до таджицького ексклава.

Сутички  розпочалися в середу, коли таджики та киргизи почали кидатися камінням неподалік від місця прокладання нової дороги. Мова йде про шлях, який будується киргизькою стороною та проходить через ексклав Ворух, де мешкають біля 30 тис. етнічних таджиків.

Душанбе

Душанбе

Таджикистан наголошує, що дорогу не потрібно будувати, поки не буде повністю вирішене питання кордонів.

Після розпаду СССР у 1991 році багато кордонів у країнах Центральної Азії (колишніх совєтських республіках) залишаються спірними.

Читайте також: «У Таджикистані обрали монархічну форму правління»

Особливо складна ситуація стосується території Ферганської долини, де сходяться кордони Таджикистану, Киргизії та Узбекистану.

 

 

Be the first to comment on "На киргизько-таджицькому кордоні сутички: є вбиті та поранені"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**