На картині, намальованій у 1860 році виявили iPhone

Фрагмент картини Джорджа ВальдмюллераФрагмент картини Джорджа Вальдмюллера

Уродженець Глазго, Петер Рассел, любитель мистецтва, який час від часу висвітлює в своєму блозі культурні події, у жовтні 2017 року, під час відвідування музею в Мюнхені, на зображенні 1860 року виявив iPhone, який насправді є молитовною книгою.

Зображення Фердинанда Джорджа Вальдмюллера під назвою «Очікувана» представляє дівчину, яка йде стежкою та уважно оглядає предмет, який тримає в руках. Жінка не помічає, що недалеко від неї присів юнак з букетом квітів у руці та дивиться на неї.

Рассел зауважив, що дівчина виглядає так, ніби вона тримає в руці стільниковий телефон і припускає, що вона могла використовувати, наприклад, популярний додаток Tinder, не помічаючи, що її залицяльник вже поруч.

Насправді, дівчина — як пояснюють працівники музею — тримає в руках молитовник.

«Що мене вразило, так це те, як технологічні зміни змінюють способи інтерпретації зображення», — сказав Рассел, додавши, що в ХІХ ст. ніхто не сумнівався б в тому, що в руках дівчини знаходиться молитовник.

Фрагмент картини «Заснування Спрингфілда»

Фрагмент картини «Заснування Спрингфілда»

Цікаво, що це не єдиний випадок, коли сучасники бачать зображення мобільних телефонів на картинах, намальованих багато років тому. У серпні сервіс Motherboard  написав про об’єкт, схожий на мобільний телефон на картині від 1937 року «Заснування Спрингфілда» Умберто Романо (мова йде про індіанця, який тримає прямокутний об’єкт — ймовірно, люстерко).

Фрагмент картини «Хлопець, що тримає лист до жінки в передпокої»

Фрагмент картини «Хлопець, що тримає лист до жінки в передпокої»

У свою чергу генеральний директор Apple Тім Кук жартував, що бачить iPhone в картині XVII ст., написаній голландським художником Пітером де Хухом, яка має назву «Хлопець, що тримає лист до жінки в передпокої». На iPhone дуже схожий лист, який юнак тримає так, ніби фотографує за допомогою мобільного телефону.

Щоправда на одному з малюнків Леонардо да Вінчі зображено креслення предмета, який занадто вже схожий на стільниковий телефон, тому стверджувати, що це молитовник або люстерко буде важко.

Таємниче креслення Леонардо да Вінчі

Таємниче креслення Леонардо да Вінчі

Be the first to comment on "На картині, намальованій у 1860 році виявили iPhone"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**