На засіданні контактної групи представники України підписали так звану «формулу Штайнмаєра»

Протести проти підписання «формули Штайнмаєра»Протести проти підписання «формули Штайнмаєра»

Леонід Кучма, який представляє Україну в контактній групі з врегулювання конфлікту на Донбасі, підписав так звану «формула Штайнмаєра», — пише білоруський портал Navina.by, посилаючись на прес-службу Міністерства закордонних справ України. Росія закликала письмово визнати цю формулу.

Читайте також: «На Донбасі необхідні миротворці. Зголосилося декілька країн» 

Агентство ТАСС також повідомило про підписання українською делегацією «формули Штайнмаєра» на засіданні контактної групи в Мінську, посилаючись на неофіційні повідомлення учасників переговорів.

Так звана формула Франка-Вальтера Штайнмаєра, колишнього міністра закордонних справ і нині президента Німеччини, не входить до Мінських домовленостей та стосується проведення виборів та надання спеціального статусу українським територіям, контрольованим російськими військами та проросійськими сепаратистами.

Росія, яка «не є стороною конфлікту», продовжує надсилати свою зброю на Донбас

Росія, яка «не є стороною конфлікту», продовжує надсилати свою зброю на Донбас

Документ, запропонований Штайнмаєром, передбачає процедуру надання спеціального статусу Донбасу під контролем сепаратистів — спочатку тимчасово, а потім, після виборів місцевих органів влади та затвердження Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) — на постійно.

Читайте також: «Дослідники: є нові свідчення участі Росії у війні на Донбасі» 

Під час попереднього засідання контактної групи представники України не підписували документ, стверджуючи, що «формула Штайнмаєра» не включена до Мінських угод і що спочатку Україна повинна відновити контроль над усім кордоном з Росією в регіоні конфлікту.

Naviny.by цитують заяву одного з представників України Романа Безсмертного, який вважає, що підписання формули є загрозою, оскільки означає «вибори за кремлівським сценарієм», що призведе до легалізації проросійських бойовиків на Донбасі.

Олег Тягнибок

Олег Тягнибок

Росія наполягала на письмових зобов’язаннях Києва виконати документ. Це мало бути однією з умов зустрічі Зеленського та Путіна у складі так званого «Нормандського формату» (разом з президентами Франції та Німеччини).

Читайте також: «Новий голова ОБСЄ шокований умовами життям на Донбасі» 

1 жовтня в кількох містах України відбулися акції протесту проти підписання «формули Штайнмаєра». Виступаючи на імпровізованому мітингу у Києві, голова ВО «Свобода» Олег Тягнибок серед іншого зазначив: «Сьогодні націоналісти вийшли на пікет під Офіс Президента через підписання «формули Штайнмаєра». Ми маємо змусити владу діяти в інтересах України, а не в інтересах Московії».

Be the first to comment on "На засіданні контактної групи представники України підписали так звану «формулу Штайнмаєра»"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**