На Донбасі оголошене перемир’я на час жнив

Офіційний Київ прагне, щоб Москва вивела свої війська з окупованих районів ДонбасуОфіційний Київ прагне, щоб Москва вивела свої війська з окупованих районів Донбасу

З проросійськими сепаратистами на Донбасі досягнуто домовленість про припинення вогню.

Читайте також: «Українські партизани Донбасу повісили рашиста, який кастрував полонених українських бійців»

Прес-секретар Леоніда Кучми Дарка Оліфер оголосила про досягнення домовленості про перемир’я. Відповідна угода мусить набрати чинності 24 червня і дозволить жителям Донбасу провести жнива.

У той же час Дарка Оліфер вказала, що питання безпеки є спірним пунктом, який блокує імплементацію Мінських угод. Офіційний Київ, перш за все, прагне, щоб Москва вивела свої війська з окупованих районів Донбасу, які контролюються сепаратистами. Ще однією вимогою, відповідно до Мінських угод, є допущення місії ОБСЄ до виконання своїх обов’язків. Прес-секретар Леоніда Кучми також висловила обурення обстрілом спостережної місії ОБСЄ з боку бойовиків, що трапилося 20 червня цього року.

З 2015 року сторони кілька разів оголошували перемир’я, але щоразу воно порушувалось.

Тим часом в ЗМІ з’явилися повідомлення, що президент України Петро Порошенко найближчим часом передасть до Верховної Ради проект закону, який може формально закінчити антитерористичну операцію на Донбасі. Передусім буде призначено оперативний штаб і вся влада в регіонах, через які проходить лінія фронту буде передана військовим. Це не виключає введення воєнного стану в деяких районах Донецької і Луганської областей, а території, які перебувають під контролем проросійських сепаратистів будуть оголошені «тимчасово окупованими».

ОБСЄ

ОБСЄ

Про необхідність завершити антитерористичну операцію на Донбасі нещодавно говорив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов. В інтерв’ю 24tv.ua він заявив, що «прийшов час визначити державну політику щодо звільнення окупованих територій».

Читайте також: «Пріоритети Збройних сил України на 2017 рік»

«На початку буде запропоновано план мирного врегулювання ситуації. Якщо росіяни його відкинуть, то не виключено проведення воєнної операції, яка закінчиться звільненням Донбасу. Ми повинні відновити контроль над нашими національними кордонами, — говорить в інтерв’ю відомий український військовий аналітик Олексій Арестович. — Ми зараз маємо на фронті біля 60 тисяч солдатів і в будь-який момент можемо мобілізувати ще 210 тисяч, які вже брали участь в антитерористичній операції на Донбасі. Росія матиме тільки два варіанти: або вона забереться, або розпочне широкомасштабну війну з Україною і буде повністю ізольована від світу».

Аналітики в Києві вважають, що вказаний вище законопроект не означає, що Київ обирає шлях війни. «Скоріше за все, готується юридична підстава на випадок якщо Росія вирішить наступати вглиб України. Тоді, звичайно, українська армія вирушить на Донецьк та Луганськ. Цей закон буде підтвердженням того, що Україна не має наміру відмовлятися від своїх територій», — говорить київський політолог Володимир Фесенко.

Протягом останніх трьох років лідери самопроголошених «республік» багато разів розповідали про те, що мріють про повторення долі анексованого Криму, тобто прагнуть приєднатися до Росії.

«Москва хоче заморозити конфлікт і як найдовше тримати в напрузі Україну. Президентський законопроект є відповіддю на дії Росії, яка повільно поглинає ці регіони», — говорить Фесенко. Якщо ВРУ схвалить цей проект закону, то мешканцям територій, контрольованих проросійськими силами було полегшено доступ до українських пенсій і соціальних виплат.

Маріуполь

Маріуполь

Читайте також: «СБУ спіймала двох терористів під час закладення бомби в Лисичанську»

У Москві стверджують, що введення воєнного стану загострить ситуацію на Донбасі. «У разі українського наступу Росія захищатиме жителів цих регіонів, — каже Сєргєй Марков, російський політолог тісно пов’язаний з Кремлем. — У разі необхідності туди під виглядом добровольців будуть введені підрозділи російської армії».

За увесь час війни на Донбасі, розв’язаною Росією в 2014 році загинуло понад 10 тисяч осіб. Нещодавно Москва визнала всі документи, які штампують бойовики. Проросійські сепаратисти також зайняли всі українські підприємства, якими тепер керують росіяни, а українську гривню там щоразу більше виштовхує російський рубль.

 

Be the first to comment on "На Донбасі оголошене перемир’я на час жнив"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**