На Донбасі необхідні миротворці. Зголосилося декілька країн

Курт ВолкерКурт Волкер

«На Донбасі слід розгортати миротворців для контролю ситуації в сфері безпеки», — заявив спеціальний посланник США в Україні Курт Волкер. Як він сказав в інтерв’ю «Ехо Москви», миротворчі сили повинні мати мандат ООН та складатися з представників західних країн, а також СНД.

Читайте також: «Представник США зі справ України Волкер: Росія повинна вивести свої сили, перш ніж миротворці ООН вступлять до Донбасу» 

У великому інтерв’ю російській радіостанції «Eхо Москви», опублікованому на її сайті, Волкер заявив, що декілька країн вже заявили про свою готовність взяти участь у створенні цих сил. Він назвав Швецію, Фінляндію, Австрію, Білорусь, Сербію та Туреччину. Американський дипломат зазначив, що він не може оцінити можливу кількість миротворців.

«Ми не маємо жорсткої формули цих сил. Вона повинна бути настільки ефективною, щоби миротворці могли контролювати безпеку в усьому регіоні, спостерігати за виведенням важкого озброєння і в кінцевому рахунку взяти під свій контроль міжнародний кордон з українського боку, так, щоби він не використовувався для перекидання зброї та військ в обох напрямках», — сказав Волкер.

На його думку, міжнародні сили могли б розпочати роботу не відразу в цілому регіоні, але на початку в декількох найскладніших точках, таких, як, наприклад, фільтрувальна станція в Донецьку. «Важке озброєння по обидві боки знаходиться дуже близько до неї (…), коригується снайперський вогонь, обстрілюються відеокамери, під обстріл потрапляють бригади співробітників залізничної станції», — зазначив Волкер.

Він пояснив, що було б розумно, якби миротворці почали операцію з цього місця, а потім розширили зону контролю і створили «локальну зону безпеки». Як друге місце можливого початку дій миротворчих сил він назвав Станицю Луганську, де, як зазначив, протиборчі сили перебувають дуже близько одна від одної.

На Донбасі

На Донбасі

«Тоді можна зробити наступний крок. На цьому етапі можна було б розширити зону дії міжнародних сил до наступної території, можливо не дуже густо заселеної, але на початку створити зону безпеки, провести розмінування», — запропонував Волкер. Пізніше треба буде «перейти до заселених районів, а потім, можливо, нарешті дійти до кордону» між Росією та Україною.

Читайте також: «Курт Волкер: Ми готові далі озброювати Україну» 

«Разом з цими заходами необхідно сформувати виборчу комісію для проведення виборів на Донбасі. Тоді Україна могла б підготувати закони про надання цьому регіону спеціального статусу. Такий закон вже прийнятий, але не виконується», — зазначив представник США.

Волкер нагадав, що позиції Москви та Києва розходяться. «Росія вважає, що Україна повинна виконати низку політичних кроків, таких, як проведення виборів до місцевих органів влади (на Донбасі) і надати цьому регіону особливий статус, перш ніж буде забезпечена безпека і Україна зможе отримати доступ до даної території.

У свою чергу, українська влада вважає, що процес забезпечення безпеки та відновлення доступу до цих територій повинен передувати організації виборів у регіоні і надання йому особливого статусу.

«Тому разом з Францією і Німеччиною ми запропонували ввести в регіон миротворчі сили з мандатом ООН, які будуть самостійно забезпечувати безпеку, що дасть час і місце для здійснення тих політичних кроків, котрі, як я вважаю, є метою Росії», — сказав Волкер.

Росія, яка «не є стороною конфлікту», продовжує надсилати свою зброю на Донбас

Росія, яка «не є стороною конфлікту», продовжує надсилати свою зброю на Донбас

Він пояснив, що зі своїм російським колегою Владиславом Сурковим обмінювався листами в цій справі. «Наші позиції з огляду на можливі способи розгортання мирної місії не надто зблизились», — визнав він. Волкер запевнив, що хотів би «трохи більше дізнатися про бачення, яке має Росія» щодо ефективної реалізації ідеї миротворчих сил.

Американський представник сказав, що організовані проросійськими сепаратистами «народні республіки» на території Донбасу «були створені Росією в Україні». Він заявив, що на «окупованих територіях» діють російські сили.

Читайте також: «Курт Волкер: На сході України триває гаряча фаза війни» 

«Реалізується безпосереднє російське управління і ланцюгове командування, частиною якого є регулярна армії і офіцери, але більшість з сил становлять контрактники, яким платить Росія», — сказав Волкер.

 

Be the first to comment on "На Донбасі необхідні миротворці. Зголосилося декілька країн"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**