На Донбасі немає великого попиту на російські паспорти

Путін та паспортПутін та паспорт

Є багато свідчень того, що жителі окупованої частини Донбасу не поспішають міняти громадянство.

Читайте також: «На Донбасі необхідні миротворці. Зголосилося декілька країн»

Біля 7000 жителів так званих «республік» отримали російські паспорти. Про це повідомив губернатор Ростовської області Васілій Голубєв. Він також заявив, що ще 30 000 осіб чекають на розгляд поданих заяв. Паспорти з двоголовим орлом видаються безпосередньо біля українського кордону у чотирьох спеціально створених міграційних офісах, які цілодобово охороняються російськими військовими.

Бажаючих одержати російське громадянство туди перевозять спеціальними автобусами; раніше вони подають заявки в пунктах, створених проросійськими сепаратистами на Донбасі. Путін спростив процедуру отримання громадянства Росії наприкінці квітня. Тоді у Москві було оголошено про щонайменше 500 000 нових громадян.

«Це питання часу. Є деякі технічні проблеми, необхідно створити потрібну інфраструктуру. Крім того, російська бюрократія теж робить свою справу. Попит на російські паспорти в Донецьку та Луганську дуже великий, черги величезні, — говорить Сєргєй Марков, російський політолог, тісно пов’язаний з Кремлем. — Люди хочуть навчатися та працювати в Росії, тому що молоде покоління підростає і хоче мати хоч якесь громадянство».

Росія, яка «не є стороною конфлікту», продовжує надсилати свою зброю на Донбас

Росія, яка «не є стороною конфлікту», продовжує надсилати свою зброю на Донбас

Читайте також: «Війна на Донбасі в міжнародному контексті»

Від самого початку Київ попередив, що українці, які отримають російський паспорт, втратять українське громадянство. У законодавстві України подвійне громадянство заборонено. Є багато ознак того, що жителі Донецька та Луганська не поспішають відмовлятися від своїх українських паспортів. Влада на окупованих територіях стверджує, що там мешкає майже 4 мільйони жителів.

«7000 отримали російські паспорти, і більшість з них — місцеві чиновники та бойовики. Російська пропаганда говорить про великий інтерес та велетенські черги, але це не переводиться на цифри. Навіть кремлівська пропаганда, яка транслювалася 24 години на день, не допомогла, — каже експерт з міжнародної політики Центру Разумкова в Києві Михайло Пашков. — Тут має значення факт, що з українським паспортом світ відкритий, і вже понад рік візи до ЄС не потрібні».

Минулого тижня Путін видав новий указ, що сприяє набуттю російського громадянства усіма жителями Донецької та Луганської областей (6 мільйонів осіб). Це серйозний виклик для нової влади в Києві. Після вторгнення в Грузію в 2008 році Росія також інтенсивно видавала паспорти — в сепаратистській Абхазії та Південній Осетії. Поки що президент Зеленський імпровізує, він оголосив про видання українських паспортів росіянам «українського походження».

На Донбасі

На Донбасі

Читайте також: «Новий голова ОБСЄ шокований умовами життям на Донбасі»

У середу питання паспортів Росії на Донбасі обговорювали посли країн ЄС у Брюсселі. Раніше вже було оголошено, що власники цих паспортів можуть повторити долю мешканців Криму, незаконно приєднаного Росією. Власники російських паспортів, виданих там, не можуть отримати візу до США чи до будь-якої країни ЄС. Однак це не означає, що вони відрізані від західного світу. Вони можуть сховати російський паспорт до кишені, виїхати з Криму, зробити український біометричний паспорт і без проблем поїхати до Варшави, Берліна чи Парижа.

 

 

 

Be the first to comment on "На Донбасі немає великого попиту на російські паспорти"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**