На Балтійському морі зростає кількість інцидентів за участю військових літаків РФ

ВинищувачВинищувач

Винищувачі НАТО, які захищають повітряний простір країн Балтії, минулого тижня сім разів піднімалися в небо в аварійному режимі для перехоплення російських літаків, — повідомило Міністерство оборони Литви. Це означає збільшення кількості інцидентів, на які НАТО реагує в рамках місії Baltic Air Policing.

Читайте також: «НАТО не планує збільшення військової присутності у країнах Балтії»

Як повідомили в Міністерстві оборони Литви, у всіх семи випадках мова йшла про ідентифікацію російських військових літаків, що летіли над Балтійським морем з відключеними радіолокаційними транспондерами.

Двічі (5 і 7 лютого) це були транспортні літаки Ан-26 і двічі (6 і 7 лютого) — командно-контрольні машини Іл-22. Крім того, 6 лютого було перехоплено штурмовий літак Су-24М, 7 лютого — два багатофункціональні винищувачі Су-35, а 8 лютого — повітряний заправник Іл-78.

Країни Балтії

Країни Балтії

Читайте також: «В Естонії стартували масштабні навчання НАТО»

Повітряний простір Литви, Латвії та Естонії на даний час охороняють польські винищувачі, розміщені на литовській базі в Шяуляй, а також німецькі винищувачі, розташовані на естонській базі Амарі.

Від початку року, коли польські F-16 розпочали чотиримісячну місію зі спостереження над повітряним простором країн Балтії, було зафіксовано декілька інцидентів за участю російських літаків. Проте вперше протягом одного тижня трапилося аж 7 подібних випадків.

Місія Baltic Air Policing триває з 2004 року. Після цього 3 балтійські країни приєдналися до НАТО, а оскільки вони не мають власних літаків-винищувачів, то Альянс вирішив гарантувати захист їхнього повітряного простору.

Таллінн

Таллінн

Читайте також: «НАТО відпрацьовує швидке перекидання особового складу на схід»

Відтоді винищувачі НАТО було розміщено в Шяуляй (Литва), а в 2014 році місія була посилена після початку використання бази в естонському Amari.

 

 

Be the first to comment on "На Балтійському морі зростає кількість інцидентів за участю військових літаків РФ"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**