Начштабу британської армії: Росія небезпечніша за джихадистів

Емблема британської арміїЕмблема британської армії

Росія створює більшу загрозу для безпеки Сполученого Королівства, ніж джихадисти з Ісламської Держави або «Аль-Каїди», попереджає начальник штабу британської армії генерал Марк Карлетон-Сміт.

Читайте також: «Британія підтвердила участь в авіаударі по військах Асада в Сирії»

У своєму першому інтерв’ю на посаді начальника штабу британської армії генерал Карлетон-Сміт заявив, що «Росія, безсумнівно, становить собою набагато більшу загрозу для національної безпеки Британії, ніж створена ісламськими екстремістами з «Аль-Каїди» Ісламська Держава.

Начальник штабу британської армії в інтерв’ю Daily Telegraph підкреслив, що Росія «вже продемонструвала, що готова використати свої військові сили для забезпечення та розширення власних національних інтересів».

Джихадисти

Джихадисти

Генерал Карлетон-Сміт також попередив, що Росія використовує всі слабкі місця Заходу, які вона виявляє. За його словами, Росія шукає таких слабких місць, в тому числі в кіберпросторі та на дні морів і океанів.

Читайте також: «Британська Палата Громад вимагає боротьби з російськими олігархами»

Відносини між Росією та Великою Британією є дуже напруженими від весни 2018 року, коли на території Великої Британії було отруєно колишнього полковника ГРУ Сєргєя Скріпаля та його дочку Юлію. Для отруєння було використано російський бойовий засіб «новічок». Велика Британія звинувачує в нападі ГРУ, що Росія категорично заперечує.

Карлетон-Сміт в минулому був командиром полку, який брав участь, серед іншого, у відстеження Усами бін Ладена після вторгнення в Афганістан. З 2012 по 2015 рік він був командувачем британського спецназу.

Сєргєй та Юлія Скріпалі

Сєргєй та Юлія Скріпалі

На його думку, загроза з боку ІД в даний час невелика внаслідок дій коаліції під керівництвом США в Сирії та Іраку.

Читайте також: «У Великій Британії зростає підтримка другого референдуму в справі Brexit»

Британський генерал застерігає від недооцінки загрози, яку спричиняє Росія, і відсутності реакції на неї.

 

 

 

 

Be the first to comment on "Начштабу британської армії: Росія небезпечніша за джихадистів"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**