Науковці стверджують, що релігійні практики змінюють біохімічний стан мозку

МозокМозок

Релігійні практики, пов’язані з довготривалою самотністю, медитаціями і молитвами, можуть змінити функціонування нейромедіаторів мозку, викликаючи сильні позитивні емоції. До таких висновків дійшли автори дослідження, опублікованого в журналі Religion, Brain & Behavior.

Читайте також: «Вчені описали з чого складатиметься раціон людини через 30 років»

У дослідженні брали участь 14 віруючих християн віком від 24 до 76 років. Усі учасники виконували рекомендації священиків з ордену єзуїтів. Наприкінці експерименту були заповнені анкети, які потім вивчали дослідники.

Після закінчення експерименту МРТ-сканування мозку учасників показало на 5-8% менш активне зв’язування білка, який постачає дофамін і на 6,5% менше активне зв’язування білка, відповідального за постачання серотоніну. Зміни призвели до того, що мозок мав більше серотоніну і дофаміну, що вплинуло на більш оптимістичний настрій учасників.

Читайте також: «Вчені розробляють крихітні об’єктиви, які зроблять віртуальну реальність ще більш реальною»

Проте вчені говорять, що їхнє дослідження призвели до виникнення більшої кількості запитань, ніж відповідей. Дослідники цікавляться, чи можна отримати подібні результати за допомогою інших вправ і планують проводити подальші дослідження в цій області.

Religion, Brain & Behavior

Religion, Brain & Behavior

Be the first to comment on "Науковці стверджують, що релігійні практики змінюють біохімічний стан мозку"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**