Науковці підтвердили благотворний вплив медитації на здоров’я людини

МедитаціяМедитація

Вплив медитації на здоров’я людини є предметом багатьох досліджень. Загальновідомо, що глибока медитація не тільки дозволяє розслабитися, але й благотворно вливає на здоров’я. Дослідники з Гарвардського університету вирішили перевірити, як мозок і кишківник реагують на медитацію.

Читайте також: «Вчені створили супердеревину, здатну замінити сталь»

Взаємозв’язок між медитацією та змінами сірої речовини вивчався в Massachusetts General Hospital. Загалом, 16 учасників цього дослідження практикували медитацію протягом 8 тижнів, 30 хвилин щодня. Вони слухали аудіозаписи, що сприяють входженню в медитативний стан. Як до, так і після експериментів вчені піддавали волонтерів магнітному резонансу.

Було продемонстровано, що в ділянках мозку, відповідальних за пам’ять і навчання, і в структурах, пов’язаних з самосвідомістю, самоаналізом і висловленням співчуття, щільність сірої речовини збільшується. Коли ми практикуємо медитацію, то можемо поліпшити своє самопочуття, а також отримуємо когнітивні та психологічні переваги, які зберігаються протягом усього дня.

Massachusetts General Hospital

Massachusetts General Hospital

Читайте також: «Вчені обрахували масу галактики Чумацький Шлях»

Дослідники також перевірили, як медитація впливає на захворювання травного тракту. Окреме дослідження було проведено в Massachusetts General Hospital і медичному центрі Bac Israel Deaconess. Цього разу в експерименті взяли участь 48 дорослих людей, які страждали на шлунково-кишкові захворювання.

Протягом 9 тижнів їм довелося виконувати дії, які дозволяли зняти стрес, поліпшити загальне здоров’я та пізнавальні навички. Один раз на тиждень учасники проводили релаксаційні вправи і їм доводилося виконувати їх також вдома протягом 15-20 хвилин щодня. І в цьому випадку медитація виявилася дуже ефективними ліками.

У пацієнтів зменшились симптоми захворювання, їхня тривожність знизилася, а загальна якість життя покращилася. Ці відчуття спостерігалися під час тестування і через три тижні після його завершення.

Гарвардський університет

Гарвардський університет

Читайте також: «Вчені отримали ембріон гібриду вівці та людини»

За словами Брендона Куо, одного з співавторів експерименту: «Результати вказують на цікаві можливості для подальшого дослідження і застосування такого лікування серед більшої групи хворих на шлунково-кишкові захворювання».

Be the first to comment on "Науковці підтвердили благотворний вплив медитації на здоров’я людини"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**