Науковці попереджають: 187 млн осіб можуть опинитися в зонах затоплення

Танення льодовиківТанення льодовиків

До 2100 року рівень світового океану може піднятися на два метри, що загрожуватиме прибережним громадам і екосистемам усього світу, — попереджають автори дослідження, результати якого опубліковано у «Proceedings of the National Academy of Sciences».

Читайте також «Льодовики тануть, рівень світового океану піднімається»

Через глобальне потепління клімату та танення крижаних мас у Арктиці та Гренландії очікується, що рівень морів суттєво зросте.

Джонатан Бамбер з Брістольського університету у Великій Британії та вчені, які з ним співпрацюють, вирішили з’ясувати на основі методу SEJ (структурований експертний висновок) наскільки може підвищитися рівень світового океану. Вони звернулися до 22 експертів з танення льодовиків з проханням обрахувати, наскільки підвищиться цей рівень внаслідок танення гренландських і арктичних льодовиків при оптимістичному сценарії (підвищення температури на Землі не буде високим) і песимістичному.

«Proceedings of the National Academy of Sciences»

«Proceedings of the National Academy of Sciences»

Читайте також «Більшість гімалайських льодовиків зникнуть до 2100 року»

Такий метод може бути більш ефективним, ніж використання однієї цифрової моделі, оскільки, як пише «Newsweek», процеси, котрим піддаються льодовики, і те, як вони реагують на кліматичні зміни, залишається незрозумілим.

За словами Бамбера, за допомогою цього методу було встановлено, що при значному збільшенні середніх температур (песимістичний сценарій) до 2100 року рівень світового океану на Землі зросте більш ніж на два метри. У рамках даного сценарію людство не стане здійснювати рішучих дій для боротьби з кліматичними змінами.

Таке збільшення рівня світового океану означатиме, що під водою опиниться 1,79 млн кв. км поверхні Землі, а 187 млн осіб доведеться евакуюватися вглиб континентів.

«Newsweek»

«Newsweek»

Читайте також «Від Антарктиди відколовся айсберг за площею як штат Делавер»

«Підняття рівня моря в такому масштабі матиме дуже відчутні наслідки для людства», — попереджає Бамбер.

Be the first to comment on "Науковці попереджають: 187 млн осіб можуть опинитися в зонах затоплення"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**