Науковці відтворили обличчя людини, яка жила 10 тис. років тому

Людський скелет, якому 10 тис. років давав вченим можливість відтворити вигляд первісної людиниЛюдський скелет, якому 10 тис. років давав вченим можливість відтворити вигляд первісної людини

Знайдений людський скелет, якому 10 тис. років, давав вченим можливість відтворити вигляд людини, яка в прадавні часи жила на території Британських островів. Виявляється, що тогочасний «британець» мав коричневу шкіру, кучеряве волосся і… блакитні очі.

Читайте також: «Вчені з’ясували, що австралійські хижі птахи вміють користуватися вогнем»

Скелет був знайдений понад 100 років тому — у 1903 році на заході Англії. Вчені з Лондонського музею природознавства вважають його одним із найцінніших експонатів.

Тепер, завдяки сучасним порівняльним методам ДНК, вдалося відтворити вигляд обличчя людини, яка в епоху палеоліту жила в сучасній Англії. Виявляється, вона мала набагато темніший колір обличчя, ніж сучасний британець.

«Ми не завжди виглядали як зараз. Світла шкіра та сині очі — це змінюється і буде темнішати, — каже доктор Селіна Брац, яка брала участь у дослідженні. — Тому наш пращур, який жив тоді на Британських островах, був більше схожий на мешканців Африки, ніж сучасні європейці».

Cheddar Man

Cheddar Man

Читайте також: «Британські вчені вважають, що «чарівні гриби» допоможуть у боротьбі з фашизмом»

Робота вчених доводить, що гени, відповідальні за більш світлу шкіру, поширились серед європейських популяцій набагато пізніше, ніж вважалося дотепер. Забарвлення шкіри не завжди залежить від географічного походження.

Дослідження показують, що Cheddar Man (так часто називають скелет, назва якого пов’язана з місцем відкриття) походить з Близького Сходу. Раніше його предки залишили Африку і врешті-решт прибули до Європи. Там вони перетнули нині неіснуючий сухопутний перешийок між материком та Великою Британією (Doggerland). Кожен десятий британець може бути нащадком цієї групи.

Вчені вважають, що європейці отримали більш світлий відтінок шкіри, оскільки вона поглинає більше сонячного світла. Це дозволило виробити достатню кількість вітаміну D, необхідного людям.

Читайте також: «Вчені встановили, що викликало епідемію чуми в середньовічній Європі»

Останні висновки свідчать про те, що бліда шкіра з’явилася пізніше, коли люди почали займатися сільським господарством. Тоді вони отримували менше вітаміну D з їжі, такої, як жирна риба, а форма «надолуження» цього браку полягала лише в зміні відтінку шкіри.

 

Be the first to comment on "Науковці відтворили обличчя людини, яка жила 10 тис. років тому"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**