Науковці б’ють на сполох: до 2300 року рівень світового океану підніметься на 15 метрів

Рівень світового океану підвищуєтьсяРівень світового океану підвищується

Згідно з аналізом, опублікованим в журналі Annual Review of Environment and Resources, середній рівень світового океану може зрости майже на 15 метрів до 2300 року, якщо викиди парникових газів залишаться на теперішньому рівні.

Читайте також: «Вчені стверджують, що наступні п’ять років можуть бути значно теплішими за попередні»

Міжнародна група вчених проаналізувала поточні дослідження на тему зміни рівня вод, щоб синтезувати знання з даного питання. Це має допомогти краще прогнозувати темпи підняття рівня світового океану. У статті автори аналізу узагальнюють свої висновки.

Аналіз показав, що, хоча рівень вод підвищується в різному темпі, залежно від регіону світу, однак можна спостерігати певну постійну тенденцію.

Читайте також: «Кліматичні зміни сприяють посиленому розмноженню комарів та кліщів»

Annual Review of Environment and Resources

Annual Review of Environment and Resources

«Наш аналіз показує, що оцінки швидкості підвищення рівня вод міститься в межах 0,2–0,3 м до 2050 року, 0,4–1,5 м до 2100 року, 0,6–4,1 м до 2150 року і 1–11,7 метрів до 2300 року», — говорить автор статті Роберт Копп, професор факультету Землі та ресурсів планети в Університеті Рутгерса.

«Прогнози щодо підвищення рівня вод не показують високої кореляції з викидами парникових газів до 2050 року, але вони стають набагато більш корельованими після цієї дати», — додає професор Копп.

Читайте також: «Глобальне потепління веде до зменшення розміру птахів»

Ці оцінки викликають занепокоєння, — пише Newsweek, — адже сьогодні 11% з 7,6 мільярдів жителів Землі мешкає в районах, розташованих біля 10 метрів нижче рівня моря. У результаті підвищення рівня світового океану до 2300 року всі ці терени будуть затоплені.

Be the first to comment on "Науковці б’ють на сполох: до 2300 року рівень світового океану підніметься на 15 метрів"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**