НАТО розробляє невидимі літаки

НАТОНАТО

НАТО працює над створенням бойових літаків, які будуть майже невидимими для радарів. Американські військові експерти хочуть розробити безпілотний апарат з новою системою управління, в якому використовуватимуться природні особливості повітря.

Читайте також: «НАТО готове прийняти заявку України на членство – Вершбоу»

Це має стати проривом у виробництві безпілотних літаків. Спеціалісти з американських штатів Колорадо, Іллінойс, фірми Lockheed Martin та з європейської дослідницької агенції НАТО випробовують нові ідеї у будівництві літальних машин. «Коли пілотуєш літак, то дійсно згинаєш поверхню крил, щоб маневрувати машиною або зупинити удари вітру. Саме ці поверхні найлегше виявити радарами», — каже доктор Дуглас Сміт, вчений, який працює для американської армії.

Експерти хочуть замінити існуючі системи. Йдеться, між іншим, про значне зменшення клапанів і краще використання аеродинамічних властивостей повітря. Спеціалісти також хочуть скоротити об’єм механіки. На практиці це приведе до того, що літак не тільки буде важче виявляти радарами, але він також стане дешевшим у виробництві.

Lockheed Martin

Lockheed Martin

Читайте також: «НАТО відпрацьовує швидке перекидання особового складу на схід»

«Ми хочемо зменшити вагу та вартість літака та скоротити механічні системи. Саме тому ми працюємо над методами контролю потоку повітря», — каже Даніель Міллер з американської компанії Lockheed Martin.

Перша, тестова модель такого літака була випущена три роки тому. Машина була дуже маленькою. Розмах її крил був лише 28 сантиметрів.

Читайте також: «Тіллерсон: Нормалізації відносин НАТО з Росією не відбудеться»

Безпілотні літаки є основою сучасних повітряних сил. Американські військовослужбовці в Афганістані та Сирії систематично збільшують кількість використовуваних безпілотних машин. Це не тільки обходиться дешевше, але і не наражає солдатів на небезпеку.

 

 

 

 

Be the first to comment on "НАТО розробляє невидимі літаки"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**