НАТО прокоментувало російські навчання «Восток – 2018»

Дайлан ВайтДайлан Вайт

Оголошені Росією у вересні військові маневри під кодовою назвою «Восток – 2018» показують, що ця країна орієнтована на навчання в умовах великомасштабних конфліктів, — заявили у вівторок представник НАТО.

Читайте також: «Росія розміщує в Калінінградській області ракети «Іскандер»

В.о. заступника речника НАТО Дайлан Вайт заявив, що Росія попередила НАТО про заплановані навчання. «НАТО і Росія обмінялися взаємною інформацією про військові навчання на зустрічі Ради «НАТО-Росія» в травні. Під час цієї зустрічі Росія повідомила про маневри «Восток – 2018» і вказала, що вони будуть більш масштабними, ніж «Восток – 2014», — підкреслив Вайт.

Як він зазначив, Північноатлантичний альянс регулярно здійснює моніторинг російських навчань. Те саме буде і у випадку маневрів «Восток – 2018».

Навчання відбудуться під час тривалої та зростаючої напруги між країнами Заходу та Росією. Москва виступає проти зміцнення військової присутності НАТО на його східному фланзі. Альянс, в свою чергу, підкреслює, що збільшує свої сили в Центральній та Східній Європі для стримування потенційних російських військових дій після анексії Криму в 2014 році і діяльності на сході України.

«Восток – 2018»

«Восток – 2018»

Читайте також: «Росія збирається боротися з «українським піратством» на морі»

«Восток – 2018» показує, що Росія зосереджується на здійсненні великомасштабних конфліктів. Це вписується в модель, яку ми спостерігаємо від певного часу: Росія більш напориста, вона значно збільшила свій оборонний бюджет і військову присутність», — сказав Вайт.

«Останніми роками ми бачили значне озброєння Росії, у тому числі в басейнах Балтійського, Чорного та Середземного морів. Крім того, Росія показала, що вона прагне використовувати військову силу проти своїх сусідів, таких як Україна і Грузія, — додав заступник прес-секретаря НАТО.

Міністр оборони Росії Сєргєй Шойгу раніше заявив, що в запланованих на 11-15 вересня маневрах візьмуть участь біля 300 тис. військовослужбовців, понад 1000 літаків і вертольотів. За даними російської агенції ТАСС, «Восток – 2018» отримав статус міжнародних навчань, і в них візьмуть участь відділи збройних сил Китаю і Монголії.

Читайте також: «Гей-Росія…»

Раніше було оголошено, що ці маневри розпочнуться на полігоні Куголь в Забайкальському краї 11 вересня. Навчання відбудуться в тому числі і на російському Далекому Сході, тобто недалеко від кордону з Японією. Їх початок збігається з початком у Владивостоці щорічного Східно-економічного форуму, гостем якого буде прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе.

Be the first to comment on "НАТО прокоментувало російські навчання «Восток – 2018»"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**