НАТО починає безпрецедентну операцію в Егейському морі

images

images1

НАТО розгортає безпрецедентну морську операцію в Егейському морі по боротьбі з контрабандистами, які переправляють мігрантів з турецького узбережжя в Європу.

Про це в четвер, 11 лютого, оголосив генеральний секретар Йенс Столтенберг.

За словами Столтенберга, Альянс вже направляє постійну морську групу в Егейське море і невідкладно розпочинає спостереження за морським простором.

Відзначається, що в групу входять три судна під німецьким командуванням.

Генсек НАТО також підкреслив, що міграційна криза, зумовлена конфліктом і нестабільністю в Сирії, на Близькому Сході і в Північній Африці, несе серйозну загрозу для безпеки 28 країн-членів Альянсу.

«Мова йде не про те, щоб зупинити і відправити назад човни біженців… а про стратегічно важливе спостереження, яке допоможе протистояти торгівлі людьми і злочинним угрупованням», — додав він.

Рішення розгорнути морську операцію пролунало у відповідь на запит членів НАТО Німеччини, Греції та Туреччини, який надійшов на цьому тижні, надати допомогу в боротьбі з вирішенням найбільшої міграційної кризи в Європі з часів Другої світової війни.

Раніше повідомлялося, що Німеччина і Туреччина можуть залучити НАТО до боротьби з нелегальними перевізниками біженців в Егейському морі і до патрулювання турецького узбережжя.

За словами Меркель, на цьому тижні в рамках зустрічі міністрів оборони країн-членів Альянсу планувалося обговорити, як НАТО може допомогти в контролі за ситуацією на морі і надати підтримку Агентству з охорони зовнішніх кордонів ЄС Frontex та турецькій береговій охороні.

Нагадаємо, в понеділок, 8 лютого, два судна з мігрантами, які прямували до Греції, зазнали катастрофи в Егейському морі поблизу Туреччини, через що загинули 30 нелегалів.

Be the first to comment on "НАТО починає безпрецедентну операцію в Егейському морі"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**