НАТО обіцяє безумовну підтримку України через агресивні дії Росії у Керченській протоці

Оана ЛунгескуОана Лунгеску

Представниця НАТО виступила із заявою про безумовну підтримку України в ситуації з погіршенням ситуації в Азовському морі з огляду на агресивні дії Росії у Керченській протоці. Про це прес-секретар НАТО Оана Лунгеску заявила в коментарі для Європейської правди.

Читайте також: «НАТО готове прийняти заявку України на членство – Вершбоу»

Лунгеску підкреслила, що НАТО уважно стежить за розвитком ситуації в Азовському морі та Керченській протоці. «Ми спілкуємося з українською владою. Ми закликаємо до стримання і деескалації».

«НАТО повністю підтримує суверенітет та територіальну цілісність України, включаючи навігаційні права в її територіальних водах, ми закликаємо Росію забезпечити безперешкодний доступ до українських портів в Азовському морі відповідно до міжнародного права», — заявила прес-секретар Альянсу.

НАТО

НАТО

Читайте також: «Тіллерсон: Нормалізації відносин НАТО з Росією не відбудеться»

Вона нагадала, що на Брюссельському саміті в липні лідери НАТО висловили свою підтримку Україні та дали зрозуміти, що постійна мілітаризація Росії в Криму, Чорному та Азовському морях створює додаткові загрози для незалежності України та підриває стабільність у регіоні.

Європейський Союз закликав Росію відновити свободу пересування і не погіршувати ситуацію в Азовському морі. Згідно з останніми даними, шестеро українських військовослужбовців отримали поранення внаслідок агресивних дій росіян у Чорному морі.

Читайте також: «НАТО відпрацьовує швидке перекидання особового складу на схід»

Раніше прес-центр командування Військово-морських сил України заявив, що невеликі військові човни «Бердянськ» і «Нікополь» були поцілені ворожим вогнем, втратили керування і згодом захоплені росіянами.

Росіяни атакували російські кораблі біля Керченської протоки

Росіяни атакували російські кораблі біля Керченської протоки

 

Be the first to comment on "НАТО обіцяє безумовну підтримку України через агресивні дії Росії у Керченській протоці"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**