НАТО не планує збільшення військової присутності у країнах Балтії

Емблема НАТОЕмблема НАТО

НАТО не планує зміцнювати свої сили в Литві, Латвії та Естонії, — заявив генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг під час свого візиту до Гааги.

Читайте також: «В Естонії стартували масштабні навчання НАТО»

«Ми не плануємо посилення військової присутності в країнах Балтії. Однак ми повинні бути готові, щоб, якщо буде така потреба, ми збільшили там свої сили, щоб можна було реагувати якнайшвидше», — сказав Столтенберг.

Агентство AFP нагадує, що, побоюючись Росії, лідери трьох країн Балтії розраховували на зміцнення сил НАТО на своїй території. Особливо очікувалося збільшення кількості американських солдатів та встановлення системи ППО.

Солдати НАТО в Естонії

Солдати НАТО в Естонії

Читайте також: «На відміну від ЄС, Польща зближується з США»

На прес-конференції Столтенберг додав, що кожна держава-член повинна забезпечити належні оборонні витрати. Він пояснив, що в 2014 році лише три країни виділили для цієї мети 2% свого бюджету, але в даний час цього показника вже досягли вісім країн. Він нагадав, що з 2000 року Росія втричі збільшила свої витрати на звичайну та ядерну зброю, однак попередив, що не потрібно доводити до стану «нової холодної війни».

Читайте також: «Іспанські ЗМІ: З’являється дедалі більше російських фейкових новин про Каталонію»

AFP нагадує, що минулого року НАТО розгорнуло чотири багатонаціональні батальйонні групи в Польщі та країнах Балтії, а Литва отримала елементи протиповітряних та протиракетних комплексів Patriot з США.

Таллінн

Таллінн

Be the first to comment on "НАТО не планує збільшення військової присутності у країнах Балтії"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**