НАТО закликає Росію взяти на себе відповідальність за збиття малайзійського авіалайнера

Парламентська асамблея НАТОПарламентська асамблея НАТО

«Укрінформ» повідомляє, що Парламентська асамблея НАТО склала проект резолюції, в якій закликає Кремль взяти на себе відповідальність за аварію малайзійського літака Boeing 777 (MH17).

Читайте також: «Дві третини українців хочуть вступу до НАТО»

«Парламентська асамблея підтверджує свою рішучу підтримку розслідуванню катастрофи літака МН17 в Україні, що ведеться Нідерландами, і закликає Кремль імплементувати Резолюцію № 2166 Ради Безпеки ООН, взяти на себе відповідальність і повністю приєднатися до спроб здійснення правосуддя», — зазначено в документі.

Літак авіакомпанії «Малайзійські авіалінії» Boeing 777 (MH17) був збитий 17 липня 2014 року над непідконтрольною Києву територією в Донецькій області. Усі 298 людей на борту загинули. Пасажирами рейсу були громадяни 10 країн. Більшість жертв (196 осіб) становили громадяни Нідерландів.

MH17 збили з «Бука» 53-ї російської бригади

MH17 збили з «Бука» 53-ї російської бригади

Спільна слідча група (JIT), до складу якої увійшли представники Австралії, Бельгії, Малайзії, Нідерландів та України, провела кримінальне розслідування трагедії. Країни, що беруть участь у розслідуванні, погодились не створювати окремого трибуналу та вирішили, що відповідальні особи постануть перед голландським судом.

Читайте також: «Російський генерал-полковник став ключовою фігурою у справі малайзійського авіалайнера»

24 травня 2018 року JIT представила додаткові свідчення про важливу ​​роль Росії у трагічній авіакатастрофі. JIT дійшов висновку, що ракетна система «Бук», яка збила пасажирський літак, перебувала на озброєнні 53-ї зенітної ракетної бригади російських Збройних сил, розташованої в Курську.

25 травня уряд Нідерландів ужив кроків з метою притягнення Росії до відповідальності за збиття MH17. Цей процес проходитиме окремо від судового переслідування злочинців.

Україна ніколи не виробляла ракети «Бук»

Україна ніколи не виробляла ракети «Бук»

Австралія заявила, що вимагатиме від Росії виплати компенсацій сім’ям жертв катастрофи МН17.

Читайте також: «Путін стверджує, що під час Смоленської катастрофи не було вибухів»

Президент України доручив Міністерству закордонних справ негайно подати пропозиції щодо долучення до справи, порушеної Нідерландами та Австралією проти Росії на міждержавному рівні у зв’язку з цією повітряною катастрофою.

 

Be the first to comment on "НАТО закликає Росію взяти на себе відповідальність за збиття малайзійського авіалайнера"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**