НАТО дало сигнал, що Грузія ближча до членства в альянсі, ніж Україна

НАТОНАТО

На нещодавньому саміті НАТО було підтверджено обіцянку Україні та Грузії, що вони зможуть в кінцевому підсумку приєднатися до альянсу, і що жодна третя країна, тобто Росія, не матиме голосу у цьому питанні, щоб запобігти досягненню згоди між НАТО та країнами-кандидатами.

Читайте також: «Тіллерсон: Нормалізації відносин НАТО з Росією не відбудеться»

Проте, як пише Deutsche Welle, існують деякі важливі відмінності в трактуванні двох країн, які свідчать про те, що НАТО, скоріше за все, спочатку прийме в свої члени Грузію, а потім Україну.

У заключній декларації зазначено, що Грузія є країною, яка «може стати членом альянсу, а план дій щодо членства є частиною цього процесу». Більше того, коли мова йде про Грузію, то часто використовується термін «членство». Проте у вищезазначеній декларації немає конкретних обіцянок членства Грузії, вона лише згадується як держава, що «прагне до членства в НАТО».

Deutsche Welle

Deutsche Welle

На зустрічі на вищому рівні між керівництвом України, Грузії та НАТО було високо оцінено обидві держави, які проводять реформи, покликані привести їх до стандартів альянсу. Проте стає зрозуміло, що НАТО по-різному ставиться до двох країн, недвозначно виділяючи Грузію.

Читайте також: «Клімкін розповів про саміт НАТО у Варшаві»

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг навіть заявив, що «Грузія буде членом НАТО». Він не навів якоїсь конкретної дати, але його слова свідчать про те, що сьогодні Грузія випереджає Україну в змаганні щодо приєднання до західного альянсу та отримання захисту від російської агресії.

Така дипломатична мова майже напевно покликана посилити тиск на Україну з метою проведення реформ в нашій країні; і цілком можливо, що в підсумку обидві країни можуть вступити в НАТО приблизно в той же самий час.

На саміті НАТО було підтверджено обіцянку Україні та Грузії щодо приєднання до альянсу

На саміті НАТО було підтверджено обіцянку Україні та Грузії щодо приєднання до альянсу

Читайте також: «НАТО готове прийняти заявку України на членство – Вершбоу»

А втім сигнал з Брюсселю про те, що зараз Тбілісі перебуває у фаворитах, може підштовхнути Росію до більш агресивної політики щодо Грузії без будь-якої гарантії, що Кремль зменшить тиск на Україну.

Be the first to comment on "НАТО дало сигнал, що Грузія ближча до членства в альянсі, ніж Україна"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**