Найчастіше корупціонерів карають штрафом, за гратами опиняється кожен п’ятий засуджений — Касько

чиновникВіталій Касько

Найбільш поширеним покаранням за корупцію нині є штраф, за гратами опиняється лише кожен п’ятий засуджений, а приклад політичної відповідальності є лише один.

Читайте також: «Нардеп Фірсов: Я вручаю СБУ докази російського паспорта Труханова»

Про це під час круглого столу заявив екс-заступник генерального прокурора України Віталій Касько. Щодо політичної відповідальності за корупцію Касько сказав, що може навести лише один приклад — Миколи Мартиненка (1 грудня 2015 року Мартиненко написав заяву про складення депутатських повноважень у зв’язку з корупційним скандалом навколо нього – Глобал Аналітик). «Але це не стало в Україні політичною культурою. Натомість маємо організацію показових затримань, коли показують гарно розкладені купюри, проте через певний час той чи інший посадовець повертається на свою посаду», — зауважив Касько.

гнида

Микола Мартиненко

Читайте також: «Касько: Справу так званих «діамантових прокурорів» мені не забудуть»

Як приклад він навів ситуацію з начальником відділу прокуратури Кіровоградської області, яка свого часу була затримана на хабарі, а нині за рішенням суду має бути поновлена на своїй посаді. «Або більш відомий приклад: голову Держслужби зайнятості Ярослава Кашубу поновили на посаді через суд після отримання 622 тис. грн хабара. Тактика полягає в тому, щоб дочекатися зменшення громадського розголосу і потім «спустити справу на гальмах». Найбільш поширеним покаранням за корупцію в Україні є штраф», — додав Касько.

Він уточнив, що за ст. 368 Кримінального кодексу України (отримання неправомірної вигоди) за гратами опиняється лише кожен п’ятий засуджений, решта відбувається штрафом, виправданням, іспитовим терміном.

Читайте також: «Борець проти прокурорської корупції став членом правління Transparency International Україна»

корупція

Найбільш поширеним покаранням за корупцію нині є штраф

 

Be the first to comment on "Найчастіше корупціонерів карають штрафом, за гратами опиняється кожен п’ятий засуджений — Касько"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**