Найближчі місяці для України будуть найнебезпечнішими

м

Найближчі місяці для України будуть найнебезпечнішими через те, що так зване «перемир’я» в Донбасі може бути перервано в будь-який момент, і бойовики почнуть масштабний наступ.

Таку думку висловив військовий експерт із Центру Вільсона (Вашингтон) Майкл Кофман в інтерв’ю «Голосу Америки».

Експерт вважає, що поточне перемир’я було штучно створено Росією.

«Період між сьогоднішнім днем і початком осені — найбільш небезпечний для України. Якщо Росія атакує, то стане зрозуміло, що Мінські домовленості провалилися, це створить величезний тиск на європейців і на Сполучені Штати. Це буде виглядати як поразка Мінська і поразка західної політики. І Захід спробує вирішити, що ж робити далі, щоб встановити мир. Москва буде тиснути на Берлін і Вашингтон, щоб ті тиснули на Київ, щоб Київ сів за стіл переговорів. І, чесно сказати, думаю, так і станеться», — сказав Кофман.

Він вважає, що Росії потрібно, щоб Україна прийняла відповідальність за зруйнований Донбас і надала йому спеціальний статус, залишивши його територіально в своєму складі.

«Але Москва, по суті, мала б повноцінний контроль над територією і тримала б його як стратегічний гачок, через який могла б контролювати стратегічний напрямок України», — зазначає експерт.

Be the first to comment on "Найближчі місяці для України будуть найнебезпечнішими"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**