Міністр оборони Сполученого Королівства звинуватив Росію в смерті британської громадянки

Дон СтарджесДон Старджес

Міністр оборони Великої Британії Гейвін Вільямсон вказав на відповідальність Москви за загибель жінки з Амсбері, яка була отруєна «новічком». Він заявив в понеділок про те, що російська атака призвела до загибелі громадянки Великої Британії, пише агентство Reuters.

Читайте також: «З’ясувалося, що Скріпаль писав листа до Путіна»

У зв’язку з смертю в неділю 44-річної британки Дон Старджес, яка була однією з двох осіб, госпіталізованих через отруєння високотоксичним російським агентом типу «новічок», Вільямсону в парламенті поставили запитання про можливу загрозу життю британських громадян.

«Реальність така, що Росія здійснила атаку на британській території, що призвело до смерті громадянки Великої Британії», — сказав Вільямсон, висловивши надію на те, що «світ проявить солідарність» з Великою Британією та засудить такі дії.

Однак міністр прямо не зазначив, що має на увазі британку, яка померла в неділю.

Сєргєй Скріпаль з дочкою

Сєргєй Скріпаль з дочкою

«Смерть громадянки Великої Британії з новою силою ставить питання про надання британською владою повної інформації про те, що сталося в Солсбері і Амесбері, а також про хід розслідування, а також про непрямі докази і факти, на які опираються обвинувачення проти Росії», — заявило в понеділок російське посольство в Лондоні.

Читайте також: «Тереза Мей про атаку на Сєргєя Скріпаля»

«Не маючи доступу до матеріалів слідства і до двох наших громадян (Сєргєй Скріпаль і його дочка Юлія – Глобал Аналітик), ми будемо розглядати випадки в Солсбері і Амесбері як безвідповідальну антиросійську провокацію влади в Лондоні», — сказав представник посольства, який переказав співчуття родині покійної британки.

За попередніми висновками слідчих, померла Старджес і 45-річний чоловік, який знаходиться в лікарні в критичному стані, вступили в контакт з «новічком», випадково доторкнувшись до зараженого об’єкта. Інцидент трапився недалеко від того місця, де в березні була здійснена атака за допомогою цієї речовини на колишнього полковника російської військової розвідки ГРУ і співробітника британської розвідки Сєргєя Скріпаля та його дочку Юлію.

Лондон

Лондон

Однак, як підкреслюється в заяві, направленій в ЗМІ, «немає ніяких доказів того, що жертви відвідали одне з місць, які були хімічно оброблені після спроби вбивства Сєргєя та Юлії Скрипалів». На даному етапі слідства було неможливо встановити, чи ідентифікований «новічок» був точно таким самим, який використовувався для атаки на Скріпалів.

Читайте також: «У Великій Британії можуть ексгумувати тіла померлих іммігрантів з Росії»

У відповідь на атаку у березні відбулася найбільша після закінчення «холодної війни» висилка російських дипломатів із Західної Європи.

Be the first to comment on "Міністр оборони Сполученого Королівства звинуватив Росію в смерті британської громадянки"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**