Міністр оборони Польщі: Путін хоче Україну

Антоні МацеревичАнтоні Мацеревич

Американський веб-портал The New York Observer опублікував велике інтерв’ю з міністром оборони Польщі Антонієм Мацеревичем.

Читайте також: «Міністр оборони Польщі: напад Росії на Україну — це зіткнення цивілізацій»

У ньому Maцеревич, між іншим, заявив, що Міністерство оборони Польщі «щотижня зазнає кібератак з Росії». Він додав, що НАТО почало серйозно до цього ставитися та згадав про рішення саміту Північноатлантичного альянсу в Варшаві й підкреслив важливість відкриття Експертного центру контррозвідки НАТО у Кракові. Він сказав, зокрема, що там розробляється доктрина контррозвідки для НАТО «оскільки це особливо важливо для членів Альянсу».

Польський міністр також говорив про Північноатлантичний альянс у контексті російської загрози: «Росіяни готові до війни, і НАТО теж має бути готовим. Ми запізнилися. Але все рухається у правильному напрямку, і НАТО продемонструвало свою здатність до адаптації на саміті у Варшаві 2016 року. Я думаю, це був дуже неприємний сюрприз для Кремля, вони цього не очікували».

The New York Observer

The New York Observer

Читайте також: «Міністр оборони Польщі: «Росія веде систематичну підготовку до агресії»

Відповідаючи на одне із запитань, міністр не виключив, що режим Путіна планує розпочати війну. «Перший крок, я думаю, це Україна. Але я не виключаю військову атаку на Далекому Сході. Росіяни хочуть відвернути увагу Америки, розширити фронт протистояння, щоб створити сприятливу ситуацію для агресії в Європі. (…) Росія завжди допомагає ворогам Америки. Це тісні зв’язки з Північною Кореєю, втручання в Афганістані та Сирії, підтримка Ірану та ін.», — сказав він.

За словами Мацеревича, Путін «хоче Україну» і готовий добиватися цього всіма засобами: «Путін хоче відновити імперію, і Україна повинна бути її невід’ємною частиною. Це довгостроковий проект. Проте він зробив велику помилку: завдяки Путіну американські війська зараз розташовані близько до українського кордону і, напевно, він втратив Київ!».

Польський президентський літак, збитий російськими спецслужбами

Польський президентський літак, збитий російськими спецслужбами

Читайте також: «Катастрофу польського літака під Смоленськом назвали терактом»

Згадавши про Смоленську катастрофу, польський міністр підкреслив, що звіт про цю трагедію, який буде опублікований приблизно через шість місяців, «покаже, що сталося». Він зазначив, що це міжнародне розслідування і що Смоленськ був «великим шоком для будь-кого у Польщі, незалежно від його поглядів на цю трагедію».

 

 

Be the first to comment on "Міністр оборони Польщі: Путін хоче Україну"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**