Мільярд людей живе в 17 країнах, де може забракнути води

У світі меншає джерел водиУ світі меншає джерел води

За даними неприбуткової дослідницької організації The World Resources Institute (WRI), у сімнадцяти країнах світу, де проживає 25% людства, може виникнути надзвичайно серйозний дефіцит води.

Читайте також: «Споживання креветок впливає на кліматичні зміни» 

У тих регіонах, де виникла посуха, відбулися серйозні кризи, пов’язані з обмеженням доступу до води. Це такі міста, як Кейптаун, Сан-Паулу та Мадрас, які наближаються до «нульового дня», коли вода перестане бути доступною взагалі.

Кейптаун у 2018 році ввів різкі обмеження щодо використання жителями води, щоб уникнути повного висихання джерел її постачання.

У 17 країнах, яким загрожує дефіцит води (від Індії, Близького Сходу, до Північної Африки), сільське господарство, промисловість та міста споживають 80% наявних джерел прісної води щороку, — згідно з даними WRI, наведеними в Атласі водних ризиків WRI (WRI’s Aqueduct Water Risk Atlas).

Країни Близького Сходу та Північної Африки найбільш уразливі до дефіциту води

Країни Близького Сходу та Північної Африки найбільш уразливі до дефіциту води

Читайте також: «Через глобальне потепління на 25% поверхні планети може розпочатися постійна посуха» 

Це означає, що настання сильної посухи, яку не можна виключити через кліматичні зміни, може призвести до трагічних наслідків.

«Проблеми з доступом до води — це найбільша криза, про яку ніхто не говорить, — наголошує доктор Ендрю Стір, який очолює WRI. — Її наслідки — це проблеми в доступі до їжі, конфлікти та міграція.

Країни Близького Сходу та Північної Африки найбільш уразливі до дефіциту води, який може призвести до зниження ВВП у цих регіонах до 14% до 2050 року, — за підрахунками Світового банку.

До 2025 року від дефіциту води можуть постраждати 3,5 мільярда людей

До 2025 року від дефіциту води можуть постраждати 3,5 мільярда людей

Читайте також: «700 французьких учених звертають увагу світової спільноти на загрозу кліматичної катастрофи» 

Зараз мільярд людей мешкають в регіонах, які сьогодні стикаються з нестачею води. До 2025 року від дефіциту води можуть постраждати 3,5 мільярда людей, за підрахунками WRI.

Be the first to comment on "Мільярд людей живе в 17 країнах, де може забракнути води"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**