Міжнародна організація праці: В Бразилії повертають рабство

Прапор БразиліїПрапор Бразилії

Міжнародна організація праці в своїй заяві, оприлюдненій в четвер попередила світову громадськість про те, що новий закон про працю, про який було оголошено у понеділок в Бразилії створює ризик того, що десятки тисяч бразильців повернуться до рабської праці.

Читайте також: «Англо-американська геополітика»

Двохсотмільйонна Бразилія, найбільша країна в Латинській Америці, стикається з перспективою, що досягнення останніх двадцяти років, протягом яких ця держава «стала моделлю для регіону і світу, буде перекреслено», — йдеться в повідомленні.

Завдяки урядовій політиці, за останні два десятиліття Бразилія змогла «прийти на допомогу близько п’ятдесяти тисячам осіб, які працюють в умовах, близьких до рабства», — йдеться в повідомленні Міжнародної організації праці. Організація попереджає про катастрофічні наслідки безпрецедентного регресу в охороні прав трудящих через зміни у законодавстві, які відбулися за президентства Мішеля Темера. Він прийшов до влади після імпічменту лівого президента Ділми Русеф через звинувачення у «перевищенні повноважень».

Мішел Темер

Мішел Темер

Читайте також: «У Бразилії озброєні бандити захопили місто»

«Правила і стандарти, введені урядом Темера, дозволяють роботодавцям запроваджувати практично необмежені, з огляду на час, графіки роботи, вираховувати з робітників гроші за проживання та харчування, залякувати працівників зброєю, щоб вони не подавали скарги владі — наголошується в повідомленні. Відповідно до нового законодавства, список компаній, які користуються рабською працею, може бути опублікований тільки тоді, коли «рішення в цій справі буде прийнято» відповідним міністром.

Заява була оприлюднена після того, як в засобах масової інформації в Бразилії та Латинській Америці з’явилася величезна кількість публікацій і заяв, що містять розгромну критику змін в трудовому законодавстві, запроваджених урядом Темера.

Генеральний прокурор Бразилії Рейчел Додж також попросила Міністерство праці відкликати зміни в трудовому законодавстві, які явно порушують конституцію Бразилії.

У середу в 21 із 27 штатів Бразилії розпочалися безстрокові акції протесту проти закону Темера. Згідно з коментарями бразильських ЗМІ, президента спонукали до проштовхування нового закону про працю ті члени парламенту, які захищають інтереси великих землевласників.

Ділмd Руссеф

Ділма Русеф

Читайте також: «Латинська Америка в геополітичних реаліях сучасного світу»

Іспанське агентство EFE припускає, що Темер був змушений піддатися їх тискові, щоби члени нижньої палати парламенту не підтримали прохання Генеральної прокуратури про призупинення виконання президентом своїх обов’язків через чергові звинувачення в корупції.

 

Be the first to comment on "Міжнародна організація праці: В Бразилії повертають рабство"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**