Мігранти продовжують плисти до європейських берегів

МігрантиМігранти

Понад 400 іммігрантів з Африки чекають на дозвіл потрапити у «європейський рай», перебуваючи у міжнародних водах Середземного моря на борту двох контрабандистських кораблів, що маскуються під благодійні організації.

Читайте також: «У ФРН мігранти становлять 8,5% підозрюваних у злочинах»

У минулому нелегальних мігрантів завжди без проблем перевозили до Європи та висаджували в найближчих портах, однак нинішній італійський уряд, зокрема віце-прем’єр-міністр та міністр внутрішніх справ Маттео Сальвіні, хоче зупинити цю незаконну практику. Будь-якому плавзасобу контрабандистів, який намагатиметься потрапити в італійські води, загрожує штраф у мільйон євро та арешт екіпажу. «Італія не є табором біженців для всієї Європи. Пливіть до Іспанії чи Норвегії», — говорить Сальвіні, натякаючи, що влада цих двох країн підтримує нелегальну міграцію.

Найбільший корабель «Ocean-Viking», судно, яке ходить під прапором Норвегії, вийшло з порту Марсель у неділю, 4 серпня, а через 8 днів на його борту вже був 251 іммігрант. Більшість — суданські чоловіки у віці від 18 до 34 років. Також є громадяни Сенегалу та Кот-д’Івуару.

«Італія юридично не зобов’язана приймати нелегальних іммігрантів, які перебувають на борту «Ocean-Viking», —  написав Маттео Сальвіні у записці до уряду Норвегії, під прапором якої плаває корабель.

Маттео Сальвіні

Маттео Сальвіні

Читайте також: «У Франції мігранти заскакують у вантажівки, намагаючись дістатися до Британських островів»

Джоран Калмір, міністр внутрішніх справ Норвегії, заявив в телевізійному інтерв’ю, що цих людей «слід відправити назад в Африку, Туніс або Лівію».

На борту другого корабля «Open Arms» перебуває 160 мігрантів, 39 з яких готова прийняти Мальта, однак команда чекає пропозиції для всіх іммігрантів, а Мальта не збирається цього робити. Тим не менш контрабандисти не мають наміру повертати іммігрантів до Лівії, звідки більшість з них вирушила через нібито «погані умови у таборах».

Тож, ймовірно, що як і раніше мігрантів нав’язуватимуть іншим країнам ЄС. Однак дедалі менше європейців виявляють бажання приймати нескінченний міграційний потік.

Катаріна Бамберг, експертка з European Policy Centre у Брюсселі, вважає, що найкраще рішення це офіційно дозволити імміграцію, щоб «люди не вирушали у небезпечну подорож та не потрапляли до контрабандистів». І байдуже, що в цьому разі дуже швидко до Європи перебереться уся Африка.

Прапор ЄС

Прапор ЄС

Читайте також: «У Бельгії нелегальні мігранти жорстоко побили двох поляків»

За даними Міжнародної організації з міграції (МОМ), з початку року до Європи потрапило 39,3 тис. іммігрантів, переважна більшість — 83% — використовує грецький та іспанський маршрути, а інша група прямує до Італії, Мальти чи Кіпру. За той же період минулого року до Європи прибуло 59,2 тис. іммігрантів, тобто наразі відзначається зменшення на 34%, в основному через значне скорочення припливу до Іспанії. 840 мігрантів потонули по дорозі, порівняно з 1517 за той самий період 2018 року.

Be the first to comment on "Мігранти продовжують плисти до європейських берегів"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**