Московські попи саботують об’єднання українського православ’я

ВРУГанна Гопко

Позафракційний народний депутат Ганна Гопко заявила, що УПЦ МП саботує об’єднання українського православ’я, і ​​є всі правові підстави, щоб громади і храми УПЦ МП перейшли до Київського патріархату.

Читайте також: «Провокація московських попів може дестабілізувати внутрішню ситуацію в державі»

Організований Українською православною церквою Московського патріархату (УПЦ МП) хресний хід на Київ повинен підштовхнути українську владу до необхідності перегляду її статусу. Про це заявила позафракційний народний депутат Ганна Гопко на своїй сторінці в Facebook.

«Для чого Україні, колисці православ’я в Східній Європі, підпорядковувати свою православну церкву структурі, яку на руїнах знищеної російської православної церкви створив Сталін у 1940-х роках, і яка з тих пір просякнута агентурою КГБ/ФСБ і служить безпосередньо президенту РФ Владіміру Путіну і московським імперіалізму?», — написала вона.

Путін

У Росії церква невіддільна від правлячого режиму

Нардеп зазначила, що в 1992 році Україна, всупереч закону і протестам об’єднаної Української православної церкви — Київського патріархату, зареєструвала УПЦ МП, «створену на розкольницькому соборі в Харкові», і це рішення можна переглянути. Також вона обурилася, що «гібридна церква» саботує об’єднання українського православ’я, має релігійний центр в Москві, при цьому розпоряджаючись святинями українського народу — Києво-Печерською, Почаївською, Святогірською лаврами, а також іншими древніми храмами, побудованими задовго до створення УПЦ МП.

Читайте також: «Учасники «хресної ходи» намагались пронести металеві труби і ножі»

Також, за словами Гопко, московській церкві по всій країні передані в користування найкращі церковні приміщення, а держава і місцеві громади роками виділяли їм найкращі земельні ділянки.

«Як може бути в незалежній державі окрема московська православна церква? Чи можливо подібне в Румунії, Болгарії, Грузії та будь-православній країні?», — продовжила вона.

московські попи

Глас народу

Нардеп додала, що пропаганда «руского міра» і організація силами УПЦ МП політичних провокацій також не співвідноситься зі статусом релігійної організації.

«Прийшов час поставити питання руба: або УПЦ МП пориває з Москвою і своїми ФСБшними кураторами і об’єднується з УПЦ КП в єдину церкву з Київським патріархом на чолі, з повагою до української мови, культури і держави, або ніякої УПЦ МП в Україні не буде, а всі православні громади і храми зможуть вільно перейти до Київського патріархату. Усі правові підстави для цього є, потрібна тільки політична воля», — підсумувала Гопко.

Читайте також: «Хресну ходу московського патріархату координують російські спецслужбовці – ветеран АТО»

 

Be the first to comment on "Московські попи саботують об’єднання українського православ’я"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**