Молдова може стати новою гарячою точкою, — генсек Ради Європи

index

Турбйорн Ягланд, генеральний секретар Ради Європи заявив, що Молдова може стати новою гарячою точкою. Про це генсек написав у своїй статті, опублікованій в The New York Times.

Ягланд пише, що за останні шість років, після того як до влади прийшли проєвропейські сили, ситуація в країні мало змінилася. Держава як і раніше знаходиться в руках олігархів і грузне у корупції. В результаті сотні тисяч молдаван змушені їхати за кордон у пошуках кращого життя.

Також генсек ЄС висловлює занепокоєння тим фактом, що влада країни не в змозі відновити ситуацію із зовнішнім фінансуванням, що може в кінцевому підсумку призвести до потужної кризи.

«Усе фінансування було припинено в очікуванні конкретних дій по боротьбі з корупцією. Якщо влада не вживає необхідних кроків для відновлення зовнішньої підтримки, то країна швидко зіткнеться з серйозною економічною кризою. Соціальні програми для бідних будуть скорочені якраз напередодні суворих зимових місяців», — пише Ягланд.

Побоювання викликає і ситуація з Придністров’ям. Багато хто побоюється, що молдавське Придністров’я може стати наступним Кримом. Тривога посилюється на тлі заяв лідерів невизнаної республіки щодо українсько-молдовської блокади регіону. Влада Придністров’я вже працюють над мобілізацією резервістів у віці 18-27 років.

У зв’язку із загрозою кризи генсек закликає уряд Молдови присікти будь-яке політичне втручання в судову систему, влаштувати перевірки в структурах влади і «повернути захоплену державу її громадянам».

Республіка Молдова — колишня радянська республіка між Румунією та Україною з населенням 3,5 млн осіб (без урахування Придністров’я). Після проголошення незалежності в 1991 році на політичному Олімпі владу почергово ділили проросійська Комуністична партія і проєвропейські сили, які виступали за членство в Європейському Союзі.

Be the first to comment on "Молдова може стати новою гарячою точкою, — генсек Ради Європи"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**