Молдавські військові прибудуть на навчання НАТО до України, незважаючи на вето президента країни

КишинівКишинів

Уряд Молдови заявив у четвер, що відправив 57 військовослужбовців до України для участі у військових навчаннях, які почнуться цього тижня. Це поглибить конфлікт між урядом та проросійським президентом країни, який наклав вето на ці дії.

Читайте також: «Парламент Молдови призначив прямі вибори президента»

У військових навчаннях, які відбудуться в Україні з 8-го по 23 вересня переважно братимуть участь країни-члени НАТО, включаючи Сполучені Штати, Велику Британію та Туреччину.

Вони збігаються у часі з військовими навчаннями «Запад – 2017», в яких братимуть участь тисячі російських військовослужбовців. Навчання армії РФ пройдуть у Білорусі, на Балтійському морі, в західній Росії та в російському анклаві Калінінградська область. Російські навчання вже викликали занепокоєні в НАТО, незважаючи на запевнення Москви, що війська відтворюватимуть чисто оборонний сценарій.

Молдовою керує прозахідний уряд та промосковський президент, що означає часті конфлікти у сфері зовнішньої політики, особливо в стосунках з Росією та Європейським Союзом.

Ігор Додон

Ігор Додон

Плани уряду щодо відправлення військ на навчання були ветовані президентом Ігорем Додоном, який стверджував, що Молдова, згідно зі своєю Конституцією, зобов’язана залишатися нейтральною країною. Міністерство оборони проігнорувало заборону президента, який також є головнокомандувачем армії Молдови.

«Офіційно я підтверджую, що, незважаючи на всі перешкоди, 57 військовослужбовців Молдови, як це було заплановано раніше, лише годину тому було відправлено автобусами для участі у військових навчаннях НАТО, які починаються в п’ятницю в Україні», — повідомила прес-секретар Міноборони Діана Грейдінару.

Читайте також: «Як діє безвізовий режим: приклад Молдови»

Раніше цього року Додон заборонив військовослужбовцям брати участь у навчаннях НАТО в Румунії, що викликало скарги послів США та Румунії.

Починаючи з 2009 року, Молдова була керована прозахідними урядами і в 2014 році вона підписала торговельний пакт з ЄС. Росія відповіла призупиненням імпорту молдавської сільськогосподарської продукції, позбавивши країну ключового ринку для свого вина, фруктів та овочів.

Конституційний суд Молдови

Конституційний суд Молдови

Молдавсько-російські відносини також постраждали цього року у березні через погане поводження з молдавськими чиновниками, які подорожують до Росії або через Росію, і висилку російських дипломатів у травні.

У серпні Молдова оголосила російського віце-прем’єр-міністра Дмітрія Рогозіна персоною нон грата, звинувативши його у наклепах щодо чиновників уряду Молдови.

Читайте також: «Проросійські сили готують змову проти Молдови — прем’єр»

 

Be the first to comment on "Молдавські військові прибудуть на навчання НАТО до України, незважаючи на вето президента країни"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**