Минуле літо стало найтеплішим в історії в Північній півкулі

Середня світова температура минулого місяця стала другою найвищою в історіїСередня світова температура минулого місяця стала другою найвищою в історії

Середня світова температура минулого місяця стала другою найвищою в історії, через що період від червня до серпня став найгарячішим літом, що коли-небудь було зафіксоване у північній півкулі, повідомило Національне управління океанічних і атмосферних досліджень США (NOAA).

Читайте також: «На нас чекає «кліматичний апартеїд»? Звіт експерта ООН»

Минулого місяця середня температура поверхні суходолів та океанів була на 0,92 ° C вище за середню у ХХ столітті (15,6 ° C). Це означає, що серпень у 2019 році став другим найгарячішим з моменту початку вимірювань 1880 року. Крім того, від 2014 року були зафіксовані п’ять найтепліших серпнів. Найгіршим у цьому відношенні був 2016 рік.

У північній півкулі період з червня по серпень 2019 року виявився найтеплішим за 140-річну історію вимірювань

У північній півкулі період з червня по серпень 2019 року виявився найтеплішим за 140-річну історію вимірювань

У північній півкулі період з червня по серпень 2019 року виявився найтеплішим за 140-річну історію вимірювань, з результатом на 1,13° C вищим за середній. Такий же результат був зафіксований і раніше у 2016 році. Абсолютний рекорд був побитий в морських районах. Вони були теплішими на 1,06 ° C за середній показник. Поки що найвищий результат був зафіксований у 2016 році, але тоді він не перевищував одного градуса.

Читайте також: «Погода в Європі вражає. Що відбувається?»

У Європі загалом було гірше — останній рік виявився теплішим, коли літня температура була на цілі на 2,28 ° C нижче середньої за ХХ століття. Цього разу це було «лише» 2,01 ° C — це другий результат в історії. Однак ми пам’ятаємо, що в кількох європейських країнах було побито абсолютні температурні рекорди. Наприклад, у Франції під час теплової хвилі у червні навіть на півдні країни було зафіксовано 46 ° C.

Глобальне потепління

Глобальне потепління

Друга теплова хвиля наприкінці липня побила ще більше рекордів у північно-західній Європі: 42,6 ° C у Парижі та Німеччині, 41,8 ° C у Бельгії, 40,8 ° C у Люксембурзі, 40,7 ° C у Нідерландах та 38,7 ° C у Великій Британії.

Читайте також: «Блогера судитимуть за передбачення погоди»

Рекордно теплі температури були зафіксовані з червня по серпень також у деяких районах Аляски, Мексики, Південної Америки, Азії та на заході та півдні Африки.

 

Be the first to comment on "Минуле літо стало найтеплішим в історії в Північній півкулі"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**