МЗС Росії звинуватило Польщу в політизації теми Смоленської катастрофи

TVPTVP

Прес-секретар Міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова знову звинуватила польську сторону в політизації теми Смоленської катастрофи. На запитання про те, чому розслідування в Росії триває вісім років, вона відповіла, що таке саме питання можна поставити польській стороні.

Читайте також: «Прокуратура Польщі звинуватила російських диспетчерів у провокуванні катастрофи Ту-154»

Захарова, відповідаючи на брифінгу на запитання польського телеканалу TVP в справі повернення уламків Ту-154М, сказала: «Розслідування ведеться, воно не завершене в Російській Федерації». На запитання «чому?» відповіла так: «На жаль, я мушу задати вам це ж запитання: чому і у вас триває розслідування?».

Представниця МЗС РФ у відповідь на зауваження про польську власність, якою є літак, відповіла, що питання повернення цієї власності пов’язане з тим, що в Росії все ще триває розслідування. Вона також запитала: «Що заважає нормальному проведенню розслідування (у Польщі) з повним доступом до уламків на території Російської Федерації?

Прокуратура Польщі висунула звинувачення проти російських диспетчерів

Прокуратура Польщі висунула звинувачення проти російських диспетчерів

Читайте також: «Смоленська катастрофа: «чорний ящик» зафіксував вибух»

Захарова зазначила, що тема катастрофи 10 квітня 2010 року «стала важливою частиною польського політичного життя» і додала: «У цьому власне полягає головна проблема».

«Я чую декларації польських політиків. Окрім політизації цієї теми, я не бачу бажання ще раз перевірити дані. Просто є бажання тримати цю тему на поверхні», — сказала вона.

Вона заявила, що «після безпрецедентної відкритості російської сторони та співпраці російських і польських експертів» у Польщі «політичні сили почали політизувати це питання». Вона назвала це «ключем і відповіддю» на поставлені їй запитання про повернення уламків літака.

Демонстрація з портретами загиблих

Демонстрація з портретами загиблих

«Які сумніви, якщо польська сторона має доступ до літака, в який спосіб це пов’язане (як причина) з недовірою Варшави?», — запитала вона.

Читайте також: «США жорстко відреагували на російські кібератаки»

Представниця Міністерства закордонних справ Росії зазначила, що «все, що можна розкрити, можливості, які можна було представити польським слідчим, експертам — все це було зроблено російською стороною». За її словами, «не можна закидати Росії, що щось було приховане або ненадане польській стороні».

Be the first to comment on "МЗС Росії звинуватило Польщу в політизації теми Смоленської катастрофи"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**