МЗС Польщі буде співфінансувати проект створення плантацій малини в Україні

Плантація малиниПлантація малини

Проект допомоги сільському господарству в Україні одержав фінансування від міністра закордонних справ Польщі, який пояснює, що «субсидіювання має сприяти розвитку мікро- та малого підприємництва серед сільського населення на заході України», а безпосередньою метою програми є надання експертних знань.

Читайте також: «Польща активно переходить на саудівську нафту»

Як повідомляє портал www.sadownictwo.com, у рамках цього проекту польські партнери нададуть українцям щонайменше 70 тис. саджанців найкращих сортів малини, а також органічні засоби для захисту рослин, технічне обладнання та забезпечать всебічну експертну підтримку в розбудові плантацій.

До кінця 2018 року заплановано між іншим організувати візити українців з метою навчання до Польщі (до Свентокшиського і Люблінського воєводств), включно із зустрічами з експертами із консультативних центрів сільського господарства; створення на Волині 10 га плантацій еко-малини; консультаційно-дорадчу підтримку для 30 фірм і господарств Волинської області; підписання довгострокових контрактів з польськими переробними заводами та розплідниками фруктових саджанців.

www.sadownictwo.com

www.sadownictwo.com

Речник МЗС Польщі повідомив, що проект «Західноукраїнський садівничо-плодівничий кооператив» отримав фінансування за рахунок грантового конкурсу міністра закордонних справ «Польська допомога для розвитку 2018».

«Відповідно до прийнятої Радою Міністрів Довгострокової програми зі співробітництва в цілях розвитку 2016-2020 рр., проект не має системного характеру, а лише освітній. Сума гранту становить 261 430 злотих», — інформує Міністерство закордонних справ Польщі.

Читайте також: «Польща збільшить свою армію наполовину»

«Субсидії є допомогою у розвитку мікро- і малого підприємництва серед сільського населення на заході України в галузі садівництва і плодівництва. Безпосередньою метою є надання досвіду в створенні кооперативів дрібних підприємців. Проект покликаний сприяти зміцненню співпраці між польськими та українськими фермами та підприємствами».

«У рамках проекту 30 власників/співробітників мікро- і малих підприємств скористаються з консультаційних послуг та ознайомчих поїздок. Крім того, з цієї групи буде відібрано 10 дрібних підприємців, які створять перший у Волинській області садівничо-плодівничий кооператив. Кооператив займе площу в 10 га (кожен з фермерів одержить біля 1 га землі для плантації малини)», — поінформував МЗС Польщі.

PAP

PAP

«На думку Міністерства закордонних справ, проект дає можливість збільшити польський експертний капітал, який буде використовуватися в багатьох інших міжнародних проектах», — зазначає прес-служба польського МЗС.

Читайте також: «Польща запрошує узбецьких заробітчан»

Коментуючи проект допомоги для України, заступник міністра сільського господарства Рафаель Романовський повідомив ПАП, що «сьогодні найбільш важливою на даний час є ситуація на ринку малини, а саджанцями для України ми займемося потім».

Be the first to comment on "МЗС Польщі буде співфінансувати проект створення плантацій малини в Україні"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**