Меркель робить бізнес з Путіним за рахунок українських інтересів

Nord Stream 2Nord Stream 2

Як очікується, швидке будівництво Nord Stream 2 має ознаменувати собою потепління відносин Німеччини з Росією. США загрожують санкціями.

Читайте також: «Меркель, йди!» — дедалі більше німців виступають за відставку канцлера»

Путін чекав на це п’ять років. Стільки часу минуло від його останньої зустрічі в головній країні ЄС — Німеччині. Запрошення на двосторонню зустріч у Месеберзі біля Берліна для Москви знаменує остаточне зламання ізоляції після анексії Криму та окупації частини Донбасу.

Ангела Меркель вирішила зробити такий крок не тому, що Путін відмовився від агресивної політики в Україні або втручання в справи країн ЄС, включаючи Німеччину. Каталізатором для зближення Москви і Берліна стали шкурницькі інтереси Меркель та її готовність жертвувати «західними демократичними принципами» в ім’я вигідного ґешефту з Путіним.

Місяць тому на саміті НАТО в Брюсселі Трамп різко розкритикував Меркель, звинувачуючи її в тому, що в зв’язку зі збільшенням імпорту газу і проектом газопроводу Nord Stream 2 вона пішла на залежність Німеччині від Росії. Сьогодні ФРН купує 40% енергоносіїв від «Газпрому», найбільше у всьому ЄС. Новий балтійський газопровід збільшить цей обсяг. Що гірше, це дозволить росіянам радикально обмежити транзит газу через Україну, що послабить позиції Києва у боротьбі з Москвою.

Меркель та Путін

Меркель та Путін

Читайте також: «Меркель закидали помідорами під час передвиборчого мітингу»

Незважаючи на заклики Америки, головного союзника Німеччини в НАТО, Меркель в Мезеберзі погодила з Путіним запуск Nord Stream 2 наприкінці 2019 року. Саме тоді закінчується термін дії контракту, який Газпром уклав з Нафтогазом щодо транзиту газу через Україну. Кремль неодноразово використовував «газову зброю» для підпорядкування собі держав екс-СССР.

Вашингтон, однак, налаштований запобігти появі нового газопроводу. Як пише Wall Street Journal, Білий дім узгоджує остаточні деталі санкцій, які можуть бути накладені на компанії, що беруть участь в Nord Stream 2, наприклад на німецьку Wintershall, англо-голландську Royal Dutch Shell та французьку Engi. США ще не вирішили чи будуть накладати штрафи на французькі банки, які фінансують побудову газопроводу.

Обмеження можуть бути введені через кілька тижнів, рішення ще не прийнято. Дональд Трамп може розраховувати на підтримку Конгресу, який вже минулого року уповноважив його накладати санкції на консорціум Nord Stream 2 у відповідь на втручання Росії у вибори 2016 року.

Nord Stream 2 має ознаменувати собою потепління відносин Німеччини з Росією

Nord Stream 2 має ознаменувати собою потепління відносин Німеччини з Росією

Проте Берлін заявляє, що санкції не припинять подальше будівництво газопроводу. Урядові німецькі кола стверджують, що за тиском США нібито стоїть бажання налагодити американський експорт у Євросоюз зрідженого природного газу.

Читайте також: «Україна та Польща спільно протистоятимуть будівництву Nord Stream 2»

У Месеберзі Меркель заявила, що після 2019 року Росія продовжить переганяти частину свого газу до Європи через територію України, проте не було названо жодних цифр. А Путін попередив, що транзит можливий лише якщо він буде «комерційно вигідним» для Москви.

Be the first to comment on "Меркель робить бізнес з Путіним за рахунок українських інтересів"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**