Меркель закидали помідорами під час передвиборчого мітингу

Ангела МеркельАнгела Меркель

У Гейдельберзі під час передвиборчого мітингу невідомі кинули два помідори у бік канцлера Ангели Меркель, яка стояла на сцені. Один з помідорів влучив.

Читайте також: «Передумови та наслідки нелегальної міграції на Європейський континент»

Агентство DPA повідомило, що під час інциденту Меркель зберігала спокій.

Під час виступу Меркель та інших політиків від ХДС їхні опоненти свистіли і кричали: «Зрадники нації!», «Лицеміри!» та «Брехуни!». У зустрічі, яка відбувалася на площі біля Гейдельберзького університету взяло участь близько 3000 осіб. Частина присутніх демонструвала підтримку Меркель, яка прагне бути переобраною на другий термін. Між прихильниками і супротивниками глави уряду ФРН виникла суперечка.

У своєму виступі Меркель подякувала громадянам за їх «прихильність до біженців» та назвала дії уряду «чудовим прикладом гуманітарної допомоги». «Якщо ми зробили якусь помилку, то нею було не те, що ми прийняли людей, а те, що ми не помітили, що людям у Йорданії, Лівані, Туреччині та Сирії немає що їсти, вони не можуть вчитися і віддають себе в руки контрабандистів, бо не знають, що їм робити», — пояснила вона.

Меркель заявила, що «2015 рік більше не повториться». Два роки тому до Німеччини прибуло майже 900 тис. біженців з наміром одержати притулок.

Біженці

Біженці

Читайте також: «Меркель пропонувала Японії вступити в НАТО»

Інцидент у Гейдельберзі став першим випадком, коли супротивники Меркель намагалися закидати її помідорами. До цього часу її опоненти обмежувались свистом і криком. Особливо сильні протестні настрої у Східній Німеччині (колишня НДР).

Вибори до Бундестагу відбудуться 24 вересня. Згідно з опитуваннями, Меркель, ймовірно, отримає посаду канцлера на наступні чотири роки.

Під час останньої парламентської дискусії у Бундестазі Меркель перерахувала «успіхи уряду» за останні чотири роки. Проте СДПН, яка на парламентських виборах 24 вересня залишається партнером  коаліції ХДС/ХДС, дистанціювалася від її політики. А опозиційні партії, ліві та зелені, закликали до зміни влади.

У своєму виступі з питань зовнішньої політики Меркель заявила, що на майбутньому саміті Європейського Союзу будуть розглянуті питання про відносини з Туреччиною, включаючи «призупинення та навіть припинення переговорів про вступ цієї країни в ЄС».

Гейдельберг

Гейдельберг

Меркель заявила, що ситуація вимагатиме «нового визначення німецької політики щодо Туреччини». Вона зазначила, що Берлін попросив Естонію, яка головує в Євросоюзі, в найближчий місяць призупинити переговори з Туреччиною про митний союз.

Меркель попередила, що прийняте ЄС рішення про призупинення або припинення переговорів про вступ має бути схвалене більшістю голосів. Вона наголосила, що «відносини з Туреччиною є стратегічними» та попередила про фатальні наслідки суперечки в ЄС стосовно турецького напрямку політики.

Читайте також: «До німецького прокуратури надійшло понад тисячу звернень про державну зраду з боку Меркель»

 

Be the first to comment on "Меркель закидали помідорами під час передвиборчого мітингу"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**