Медведєв: Вступ Грузії до НАТО може викликати серйозний конфлікт

НАТОНАТО

Приєднання Грузії до Північноатлантичного пакту може призвести до катастрофічних наслідків, — застеріг у понеділок російський прем’єр Дмітрій Медведєв.

Читайте також: «Грузія подасть в міжнародний суд позов проти Росії»

Єнс Столтенберг, генеральний секретар НАТО, на липневому саміті в Брюсселі заявив, що рішення Бухареста від 2008 року про те, що Грузія стане членом Альянсу, залишається чинним. Проте він не навів жодної конкретної дати, коли це може статися. В Грузії та Україні в даний час НАТО проводить партнерські програми.

В інтерв’ю Fox News, після саміту в Гельсінкі за участю американського президента Дональда Трампа, Владімір Путін заявив, що розширення НАТО на Грузію та Україну загрожує безпеці Російської Федерації. «Коли СССР вивів свої війська з Німеччини, нам обіцяли, що НАТО не розшириться на Схід», — сказав він. (СССР — це була інша країна, порівняно з сучасною РФ, тому Путіну ніхто нічного не обіцяв, – Глобал Аналітик).

Тбілісі

Тбілісі

У понеділок думку свого президента підтримав прем’єр-міністр Дмітрій Медведєв. Глава російського уряду в інтерв’ю радіо «Коммерсант» заявив, що вступ Грузії до НАТО може викликати «серйозний конфлікт».

Читайте також: «У Грузії легалізували вживання марихуани»

Медвєдєв зазначив, що в 2008 році можна було запобігти збройному конфлікту між Грузією та Південною Осетією, в якому також брала участь Росія. Зараз в Грузії відзначають 10-річчя цієї події. «Це не було неминуче», — сказав Медведєв. (До агресії проти Грузії РФ готувалася кілька років і сама розпочала її з обстрілу грузинських сіл, розташованих навколо Цхінвалі, з боку підконтрольних Москві південноосетинських сепаратистів, – Глобал Аналітик).

У понеділок до Грузії прибудуть міністри закордонних справ Польщі, Литви та Латвії, а також віце-прем’єр-міністр України. Спільна поїздка — це нагадування про візит політиків з цих країн, що відбувся у 2008 році з ініціативи президента Леха Качиньського.

У липні після зустрічі з Трампом Путін попередив про наслідки вступу Грузії до НАТО. Він сказав: «Нашим партнерам, які прагнуть ескалації, намагаючись включити, наприклад, Україну чи Грузію у «військову орбіту» Альянсу, слід подумати про можливі наслідки.

Цхінвалі

Цхінвалі

Днем раніше Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Росія не має права приймати рішення щодо членства Грузії в НАТО, і це є рішенням Тбілісі та 29 членів Альянсу. Він також нагадав, що лідери всіх 29 країн Альянсу підтвердили свою готовність прийняти Грузію.

Читайте також: «Експерт пояснив, чому Грузія отримала безвіз раніше України»

Дорога до вступу у військовий блок була відкрита для Грузії під час саміту НАТО в Бухаресті в 2008 році.

Be the first to comment on "Медведєв: Вступ Грузії до НАТО може викликати серйозний конфлікт"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**